Міністерство соціальної політики готує законопроект щодо легалізації зарплат і робочих місць, який може наробити шуму не менше, ніж Податковий кодекс і пенсійна реформа.

Схоже, в міністерстві вирішили, що найкраще діяти адміністративними методами.

Так, віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко заявив, що за кожного нелегального працівника юридичну особу штрафуватимуть у розмірі 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 тис. гривень).

За виплату зарплати «в конвертах» пропонується позбавляти волі на строк до п'яти років.

Мінсоцполітики також ініціює введення штрафу у розмірі 700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (11 900 гривень) за встановлення зарплати нижче мінімальної.

За інші порушення вимог законодавства про працю передбачається штраф у розмірі 150 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (2 250 гривень).

Тігіпко оцінює в 50 млрд. гривень можливі надходження до державного бюджету в разі легалізації тіньових заробітних плат. «Приблизно 50 млрд. - це те, про що ми говоримо, якщо нам удасться вивести нелегальний об'єм заробітної плати», - зазначив він.

Віце-прем'єр Борис Колесніков підтримав такі ініціативи Тігіпка.

Він зазначив, що впровадження штрафів за зарплату «в конвертах» і притягування до кримінальної відповідальності було фрагментом переговорів між урядом і бізнес-асоціаціями ще у липні минулого року.

На думку Колеснікова, будь-яка сплата зарплати «в конвертах» - це крадіжка у сфер освіти, медицини, і пенсіонерів.

«Якщо половина економіки країни знаходиться в тіні, значить, пенсіонери недоотримують половину своїх пенсій, а вчителі і лікарі - половину своїх зарплат», - підсумував він.

Чи виправдані такі адміністративні методи? Чи не змусять вони працедавців скорочувати робочі місця і зменшувати фактичний розмір зарплати працівників?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1255