Нестабільна політична обстановка в Україні торкнулася і спортивної сфери. Напередодні директор організаційного комітету чемпіонату Європи з баскетболу 2015 року Маркіян Лубківський запропонував перенести проведення цього спортивного заходу в Україні на 2017 рік, а проведення чемпіонату в 2015 році надати одній із європейських країн.

«Я не уявляю, як за сьогоднішніх надскладних економічних та політичних умов можна готувати Євробаскет-2015. Адже підготовка такого масштабного проекту - це тривалий і складний процес, який передбачає, насамперед, системне планування і цілий комплекс організаційних заходів. Щоб стати успішними, такі проекти готуються роками, вони потребують консолідованих зусиль тисяч людей», - заявив Лубківський.

За його словами, основними несприятливими чинниками для проведення Євробаскету-2015 в Україні є взаємовідносини Росії-України, які призвели до нестабільності, а також складна економічна ситуація, що склалася на сьогодні в нашій країні.

Вже наступного дня з'явилася ще одна офіційна заява Лубківського, в якій зазначається, що «врятувати Євробаскет-2015 може тільки термінова зустріч керівництва українського уряду з інвесторами будівництва мультифункціональних арен, на яких планується провести матчі Чемпіонату Європи з баскетболу серед чоловіків 2015 року».

На його думку, на цій зустрічі потрібно визначити подальші умови взаємодії держави та інвесторів.

«Вчора і сьогодні я розмовляв з інвесторами, які заявили про можливість добудувати арени навіть у разі зупинення державної підтримки до з'ясування всіх умов. За моєю інформацією, вже почалися відповідні переговори між урядом та інвесторами. Думаю, все вирішиться упродовж цього і наступного тижнів», - повідомив директор турніру.

Поряд із цим, тривожні вісті щодо фінансування Євробаскету-2015 вже з'явилися від керівництва Київської міської державної адміністрації. Глава КМДА Володимир Бондаренко заявив, що Київ не фінансуватиме підготовку до Євробаскету-2015. За його словами, бюджет столиці сьогодні й так з «діркою» в 2,8 млрд грн і під час розгляду Програми соціально-економічного розвитку, ним було ініційовано зняття з розгляду всіх об'єктів Євробаскету-2015. «Я розумію, для чого всі ці «Баскети» і «Євро» проводяться - крім спортивних змагань це величезна система розкрадання значного фінансового ресурсу, яка базується на безтендерній закупівлі товарів та робіт, і тому «Баскет» ми зняли», - заявив він.

Які ж все-таки перспективи проведення чемпіонату Європи з баскетболу в нашій країні, наскільки доцільно і реально проводити його в нашій країні у 2015 році і чи не опиниться Україна врешті-решт біля розбитого корита, ForUm вирішив запитати у експертів і спортсменів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/осень
2648 грн.
7311