В ході останніх подій багато українців озброїлися. І мова йде не про бити чи травматичні пістолети. На руках у населення опинилися автомати, рушниці, пістолети та багато іншого «добра», вилученого в ході масових акцій протесту у правоохоронних органів і спеціальних служб. Раніше, деякі «гарячі голови» пропонували його легалізувати. Але ця ідея не отримала підтримки нової влади. Глава МВС, ще будучи в статусі «в.о» Арсен Аваков заявив однозначно і категорично - жодної автоматичної зброї на руках у цивільного населення бути не повинно, оскільки «наявність на вулицях нашої країни озброєних людей не створює спокою, впевненості ні для кого, ситуація повинна бути врегульована».

Арсеній Яценюк ще 27 лютого ц.р., проводячи перше своє засідання в статусі прем'єр-міністра України доручив міністрові внутрішніх справ Арсену Авакову і першому віце-прем'єрові Віталію Яремі забезпечити порядок на вулицях країни. Декількома годинами раніше, в парламенті він категорично заявив: «Ми зобов'язані негайно оголосити, що будь-хто, хто перебуває на вулицях зі зброєю - це ті люди, які переслідуються за законом. Безпека громадян - питання №1».

Варто зазначити, що офіційно Міністерство внутрішніх справ України вже почало діяти: оголосило заходи щодо добровільної здачі вогнепальної зброї. Людям запропоновано з 4 по 21 березня здати вогнепальну зброю, боєприпаси, вибухові речовини і спеціальні засоби, в тому числі неправомірно вилучені у правоохоронних органів та спеціальних служб.

У заяві МВС кажуть, що громадяни, які добровільно звернулися до міліції з метою здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, і здали впродовж цих 2,5 тижнів, звільняються від кримінальної відповідальності.

Тим не менш, залишаються питання, чи вся зброя і боєприпаси будуть здані добровільно, і як влада планує чинити з тими, хто не послухався, які ще вчора були братами по революції? Про це ForUm запитав у обізнаних людей.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

7564