В Україні медичні препарати подорожчали на 60%, а деякі з них - на 70%. Ціни збільшилися вдвічі як на імпортні, так і на вітчизняні ліки. Про це в ході години запитань до уряду заявив міністр фінансів Олександр Шлапак.

«Ситуація невтішна. На 60% орієнтовно подорожчали ліки, але в цих 60% і навіть 70% за окремими позиціями наша участь, так би мовити, тобто ПДВ (7% - Ред.), який ми підняли, становить лише 5,5% на імпортні ліки і 3% на вітчизняні. На жаль, 56% - це курс», - сказав міністр. За його словами, Мінфін постійно веде переговори з національними виробниками «Вважаємо, що таке податкове навантаження ми зможемо контролювати», - зазначив Шлапак.

Міністр зазначив, що в розмовах про ПДВ на ліки є два важливі аспекти. «Перший полягає в тому, що фармацевтичний ринок на сьогодні став одним із найбільш тіньових. Друга проблема - представники цього ринку звикли суттєво, а іноді й невиправдано завищувати ціни на медпрепарати та обладнання». - пояснив він. Тому, за словами Шлапака, контролювати ситуацію потрібно й надалі.

Про те, чого чекати надалі і що робити українцям, ForUm запитав у експертів:

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1462