13 квітня в.о. президента, голова Верховної Ради Олександр Турчинов доручив уряду підготувати, внести та організувати супровід до парламенту законопроекту щодо проведення в Україні реформи місцевого самоврядування та організації влади в регіонах.

Відповідний указ зобов'язує Кабінет Міністрів підготувати низку законопроектів, які надали б регіонам значно більше повноважень. Зокрема, пропонується продумати механізми децентралізації влади та розширення повноважень територіальних громад, формування виконавчих органів місцевими радами, розширення матеріальної і фінансової основи місцевого самоврядування, участь громадськості у прийнятті рішень органами місцевого самоврядування. На складання і прийняття всіх необхідних законів відпущено три місяці.

Разом із тим, 25 травня повинні все-таки відбутися позачергові президентські і місцеві вибори. Однак не виключено, що того ж дня пройде ще один акт народного волевиявлення - всеукраїнський референдум щодо питання державного устрою країни. Тобто, планів щодо влаштування життя в Україні більш ніж достатньо.

Але чи можлива якісна підготовка повного і дієвого пакету необхідних для реформи місцевого самоврядування законів у такий стислий термін, та ще й на тлі загостреної політичної боротьби? Чи підтримає такі «наполеонівські» плани народ та чи судилося ефемерній поки реформі еволюціонувати в реальний проект? Про це ForUm запитав у провідних політологів та юристів.

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/высокая мода/лето/осень
4389 грн.
2394