Після того, як росіяни відмовилися переходити на зимовий час, наші депутати впритул зайнялися питанням: а чи не відмінити і в Україні переведення годинника. У Росії головним аргументом непеведення стрілок був негативний вплив такого переходу на здоров'я людей. А в Україні додають, що й економія електроенергії при цьому вельми сумнівна, пише «Сьогодні».

У ВР вже зареєстрували проект постанови про відмову від переведення стрілок. «Я працював над проектом близько року. З'ясувалося, що ні в СРСР, ні в незалежній Україні ніхто не займався дослідженням, яку ж економію приносить нам переведення годинника, - розповів автор проекту, регіонал Олег Надоша. - Це була швидше дань моді, коли багато країн стали вводити зимовий і літній час. (У СРСР час переводили з 1981 року. - Авт.). Хоча відчутну економію електроенергії можуть відчути лише ті, хто живе на екваторі. Нам же це ні до чого. З тих пір багато країн відмовилося від такої практики, адже економія дійсно сумнівна». Не всі згодні з нардепом. Так, на думку доцента Одеського політеху Анатолія Бондарчука, переведення годинника економить країні близько 1 млрд грн. на рік. «Якщо навіть і є реальна вигода від переведення годинника, то здоров'я людей набагато важливіше за гроші, - парирує нардеп. - Адже тимчасова зміна негативно впливає на організм. Мені це підтвердили фахівці Мінохоронздоров’я. У квітні проект розглянуть на комітеті і в травні винесуть на голосування».

Медики підтримують ініціативу депутатів. «Люди відчувають негативний вплив на здоров'я ще декілька тижнів після переведення годинника. Особливо чутливі ті, у кого є хронічні захворювання, сердечники. Порушення біологічного годинника завжди супроводиться стресами і депресіями, навіть у здорових людей», - говорить невропатолог Сергій Дибкалюк. У перші тижні після переведення годиника на 11% зростає кількість викликів «швидкої» і на 60% - спроб самогубств. Енергетики сподіваються: якщо все ж таки відмовляться переводити стрілки, то в бюджеті знайдуть гроші на оновлення енергосистем. «Вони у нас старенькі, побудовані ще при Союзі. А з відміною переведення годинника на них збільшиться навантаження», - говорить координатор енергопрограми Нацекоцентру Дмитро Хмара.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

685