В Україні настало Різдво. Це великий день для всього християнського світу. Православні родини на Русі чекали цього дня весь рік і готувалися до свята ґрунтовно. Шість тижнів до нього прийнято було поститися. Зате на Різдво стіл був переповнений стравами.

У ніч перед Різдвом молоді дівчата могли поворожити на судженого і побачити своє майбутнє. «У Святвечір все можливо» - говорили в народі, натякаючи на можливі дива і видіння людям як чистої, так і нечистої сили. Щоб побачити свого принца, дівчатам потрібно було провести таємні обряди зі спеціальними предметами (дзеркалами, свічкою, воском, водою тощо).
 
Православна церква, сувора до ворожіння, в ці дні змінює свій гнів на милість. Вважається, що в період від Різдва до Хрещення нечиста сила слабшає, і ворожіння перестає бути бісівським дійством, перетворюючись просто в забаву.

З самого Святвечора до 14 січня господині не вимітають сміття з хати, щоб потім все сміття, зібране в купу, спалити на подвір'ї. У ніч на Різдво, за народним повір'ям, творяться різні дива.
Вважається, що в цю ніч «відкриваються» небеса, всі земні води, джерела і колодязі наділяються чарівною цілющою силою, а якщо в цю ніч хтось загадає бажання, воно обов'язково повинно здійснитися. Існує звичай виходити опівночі на Різдво в поле і дивитися в небо: людям, котрі живуть праведним життям, відкриваються небесні висоти неймовірної краси.

ForUm вирішив запитати у народних обранців і громадських діячів, що б вони хотіли побажати українцям цього дня:

ForUm

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

весна/зима/осень
2709 грн.
676