Третього серпня в аеропорту м. Неаполь в Італії поліцією був затриманий і арештований екс-майор Управління держохорони Микола Мельниченко. Арешт відбувся на підставі ордера про розшук майора, виданого Українським бюро Інтерполу.

Шостого серпня стало відомо, що суд Неаполя не зміг ухвалити остаточного рішення щодо екстрадиції Мельниченка, оскільки той під час судового засідання висловив категоричну відмову від примусового повернення в Україну, пояснюючи це загрозою його життю.
За словами українських дипломатів, Мельниченко відмовився від розмови зі співробітниками Генерального консульства України в Неаполі.

У розшуку Мельниченко опинився через те, що проти нього порушено кримінальну справу. Йому інкримінується низка статей Кримінального кодексу України. Зокрема, розголошення держтаємниці, підробка документів і перевищення влади і службових повноважень
У 2001 році Мельниченко отримав статус політичного біженця в США. Підставою надання політичного притулку став «касетний скандал»: майор оприлюднив записи, зроблені, за його словами, ним негласно в кабінеті президента Леоніда Кучми.

ForUm запитав у юристів і політиків - чи піде назустріч українським правоохоронцям Італія в питанні екстрадиції Мельниченка на батьківщину:

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

761