Наприкінці серпня прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Київ наполягає на перегляді газових контрактів з Російською Федерацією і має намір переконати російську сторону у необхідності це зробити. .
«Ми ставимо за мету переглянути вкрай невигідну для України угоду з Російською Федерацією і наполегливо переконуватимемо наших російських партнерів у необхідності це зробити», - сказав Азаров.
Глава уряду зазначив, що насамперед у контрактах необхідно переглянути формулу формування ціни на газ, що купується Україною у Росії.
Нагадаємо, як раніше писав ForUm, НАК «Нафтогаз України» 6 серпня цього року перерахував ВАТ «Газпром» майже 780 млн. дол. США за імпортований у липні природний газ. Ціна природного газу для компанії у третьому кварталі поточного року складає приблизно 248 дол. за тис. куб. м.
Україна до сьогоднішнього дня вчасно та у повному об'ємі розраховується з «Газпромом» за поставлений газ.
21 квітня цього року у Харкові у ході робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва до України були підписані доповнення до контракту на постачання природного газу між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» від 19 січня 2009 року. Згідно з доповненнями, платежі за газ НАК «Нафтогаз України» здійснюватиме зі знижкою на величину зниження експортного мита при постачаннях газу до України, яка встановлюється урядом РФ.
Як очікується, зниження складе 100 дол. за тис. куб. м газу, але не більше 30% від ціни газу, і поширюватиметься на об'єми постачань 30 млрд. куб. м у 2010 році, і 40 млрд. куб. м — у подальші роки.
У той же час Росія не розглядає можливості зміни формули ціни на газ. Про це заявив заступник голови Держдуми РФ, президент Російського газового товариства Валерій Язєв.
«Що стосується формули ціни на газ, нема ніяких переговорів і бути не може», - заявив Язєв.
Він нагадав, що у 2009 році були підписані угоди, які встановлюють формулу ціни на газ на 11 років. «З погляду Росії, це абсолютно справедливі умови, і вони сьогодні реалізуються», - сказав Язєв, додавши, що єдина поступка «Газпрому» стосується вибірки обов'язкових об'ємів газу.
Чи піде Москва на газові поступки Києву? А якщо і піде, то чим Україні доведеться розраховуватися?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом