Сьогодні ООН відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. У своєму посланні Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав народи зберігати пам'ять про Голокост і відстоювати людську гідність для всіх.

Він нагадав, що 65 років тому був звільнений найбільший і сумнозвісний табір смерті Аушвіц-Біркенау (Освенцім).

«Через жахи гетто і нацистських таборів смерті пройшла незліченна безліч чоловіків, жінок і дітей, яким однак вдалося вижити. Всі вони хочуть донести до кожного із нас найважливішу думку - думку про тріумф людського духу», - йдеться у посланні Генерального секретаря ООН.

Тим, хто пережив Голокост, відводиться важлива роль у тому, щоб уроки цієї трагедії були збережені у пам'яті майбутніх поколінь, зазначає генсек ООН. «Люди, які пережили Голокост, будуть з нами не вічно. Але пам'ять про те, що вони пережили, повинна залишатися з нами», - заявив Пан Гі Мун, вказавши, що історії цих людей «повинні зберегтися у пам'ятниках, у підручниках і, перш за все, у рішучому прагненні людства запобігти геноциду та іншим тяжким злочинам».

Тим часом напередодні пам'ятної дати головний рабин РФ Берл Лазар заявив, що населення України і Прибалтики брало участь у ліквідації євреїв під час Другої світової війни. Про це він сказав під час зустрічі з прем'єр-міністром Росії Володимиром Путіним.

«Думаю, що у цілому єврейська громада в Росії хотіла б дійсно показати, що не можна не тільки заперечувати цей момент і сам Голокост у цілому, але участь кожної нації, яка нам допомагала, - це ідеологічний підхід. Не тільки, що хтось допомагав, хтось – навпаки», - сказав головний рабин РФ.

За його словами, «нацизм - це погано не тільки тому, що вбивали, а тому, що вбивали і виправдовували свої дії. Ті, хто допомагав їм, реально, те, що було у Прибалтиці, те, що було в Україні, - місцеві народи брали участь у ліквідації євреїв. Не те, що прийшли нацисти, і народ чинив опір. Були люди, які реально багато чого зробили, але у цілому держава допомагала. Тому коли сьогодні вони прагнуть знову говорити, що у нас є своя історія, - це страшно».

Лазар підкреслив, що ніколи не забудуть, що для них зробила Радянська Армія під час Другої світової війни. «Ми це повинні чітко підкреслити і розповісти те, що було в реальності. Тому що, на жаль, те, що ми бачимо, і що було в останні дні в Україні, - це страшно. Для нас це дійсно неприйнятно. І ми допомагатимемо роз'яснювати ці питання, щоб було чітко зрозуміло, що було. Історичні факти - це найкраща відповідь, коли ми бачимо таке», - підкреслив головний рабин Росії.

У свою чергу, Путін зазначив, що уважно стежить за тим, що відбувається у світі з приводу проблем, пов'язаних зі спотворенням історії і запереченням Голокосту. «Хочу зазначити, що, безумовно, все, що стосується збереження пам'яті про жертви нацизму, все, що стосується збереження інформації про реальні трагічні події Другої світової війни, тут єврейські організації завжди виступають нашими послідовними союзниками. Це було і під час перенесення пам'ятника у Таллінні, це спостерігаємо і в інших регіонах світу, де робляться подібні спроби перегляду правди про трагедію Другої світової війни. Ми бачимо послідовність єврейських організацій і в Росії. З цього питання ми з вами абсолютно згодні. Хочу Вам за це подякувати», - сказав Путін.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1672