Міжнародний валютний фонд (МВФ) підвищив прогноз зростання світової економіки у 2010 році з 3,1% до 3,9%. Про це йдеться у двох доповідях, оприлюднених Фондом у вівторок, 26 січня.
Згідно з прогнозом МВФ, підйом світової економіки відбувається швидшими темпами, ніж раніше очікувалося, і умови на фінансових ринках поліпшилися після низьких рівнів, зафіксованих у березні минулого року.
Зокрема, експерти МВФ вважають, що найкращі темпи демонструватимуть країни з перехідною економікою, зокрема, Китай (зростання у середньому - 8,4%, для КНР - 10,0%.). Економіка США виросте на 2,7%, єврозони - на 1,0%. Прогноз щодо зростання ВВП Росії у 2010 році підвищений до 3,6%, країн СНД - 3,8%, повідомляє «ЛІГА».
У більшості розвинених країн, на думку Фонду, процес відродження проходитиме досить мляво. Збережеться високий рівень безробіття, і перед властями, як і раніше, стоятиме проблема зростаючого дефіциту бюджету. Країни, що розвиваються, можуть розраховувати на стабільніше економічне майбутнє завдяки збільшенню внутрішнього попиту. Крім того, більшість центральних банків, на думку МВФ, можуть дозволити собі зберігати низькі процентні ставки через очікування слабкої інфляції і високого безробіття.
Експерти МВФ також прогнозують, що у 2011 році зростання світової економіки складе 4,3%. «Зміцнення основ економіки і швидкі заходи у відповідь допомогли багатьом країнам з ринком, що формується, пом'якшити наслідки безпрецедентного зовнішнього шоку і в короткі терміни знову залучити потоки капіталу. Очікується, що показники зростання істотно розрізнятимуться між країнами і регіонами всередині обох груп країн, зважаючи на відмінності початкових умов, зовнішніх шоків і вжитих заходів. Наприклад, основні країни Азії з ринком, що формується, грають провідну роль у світовому підйомі. Декілька європейських країн з розвиненою економікою і низка країн Центральної і Східної Європи і СНД відстають за темпами зростання», - йдеться у доповіді.
Нагадаємо, у жовтні 2010 року МВФ прогнозував, що зростання світової економіки у 2010 році складе 3,1%.
Як повідомляв ForUm, директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан заявив, що оздоровлення світової економіки після кризи йде «швидше, ніж очікувалося» багато у чому за рахунок Азії, яка перебуває в авангарді цього процесу.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом