Уряд на позачерговому засіданні у вівторок прийняв постанову, що визначає основні положення антикорупційної політики в Україні. Про це повідомив перший віце-прем'єр України Олександр Турчинов.

«Кабінет міністрів схвалив основні положення антикорупційної політики, які є комплексним документом, що передбачає не лише посилення силової атаки на корупціонерів в Україні, але й пропонує комплексне вирішення даної проблеми економічними, соціально-політичними, адміністративними й інформаційними заходами», - сказав він.

Так, у рамках протидії боротьби з корупцією на засіданні уряду у вівторок також було ухвалено рішення про створення в Україні антикорупційного бюро, яке проводитиме моніторинг і боротиметься з корупцією у вищих ешелонах влади.

Турчинов підкреслив, що таке відомство може бути створене і як підрозділ у складі Міністерства внутрішніх справ.

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко на засіданні уряду в середу запропонував створити подібний орган на базі існуючого в Головному управлінні по боротьбі із злочинністю МВС. На думку міністра, дана міра могла б значно заощадити час і кошти, витрачені на створення антикорупційного бюро.

За словами Турчинова, уряд прийняв рішення про внесення змін до закону про антикорупційну діяльність, який набуває чинності з першого січня 2010 року. Це було зроблено для того, щоб пов'язати їх з іншими законодавчими актами України, - пояснив він.

Крім того, Кабмін ухвалив рішення про створення в кожному державному відомстві, як на центральному рівні, так і на місцевому, спеціального органу, який проводитиме додаткові перевірки на предмет наявності корупційних дій.

Турчинов заявив, що всі чиновники відтепер зобов'язані передавати державі подарунки, отримані в рамках офіційних візитів.

За його словами, уряд на засіданні ухвалив відповідне рішення.

«Така сумна для багатьох високих посадовців постанова, яка затверджує порядок передачі подарунків, отриманих під час проведення офіційних заходів. Така норма діє в багатьох країнах», - сказав Турчинов.

Перший віце-прем'єр зазначив, що раніше процес отримання й передачі подарунків державі не регламентувався.

У той же час, Турчинов уточнив, що дорогоцінні метали, отримані як офіційний подарунок, передаватимуться в Національний банк або Міністерству фінансів. «Якщо це сувеніри, можна створити якийсь музей подарунків. Якщо їх буде дуже багато – їх можна використовувати під час офіційних заходів. Але я хочу ще раз сказати - і наші подарунки (іноземним гостям – ред.), і подарунки, які отримуємо ми, не пов'язані з особистими якостями того або іншого представника держави – це дань поваги до держави», - зазначив він.

За словами Турчинова, чиновники повинні передавати офіційні подарунки в секретаріати тих органів державної влади, які їх відправляли з візитом.

Читайте по темі: Кабмин тщательно проверит декларации чиновников. Даже их детей и тещей

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

973