Сьогодні екс-прем'єр Данії Андерс Фог Расмуссен, який 1 серпня змінив на посаді генсека НАТО голландця Яапа де Хоопа Схеффера, проведе в штаб-квартирі альянсу в Брюсселі свій перший робочий день. Фігура нового глави НАТО, що вже встиг зробити низку гучних заяв, викликає у спостерігачів підвищений інтерес.

Расмуссен став першим главою альянсу, що прийшов на цю посаду з посади прем'єра (зазвичай цю посаду посідають колишні міністри). В активі нового генсека – хороші відносини з лідерами Європи. При цьому своїм обранням він зобов'язаний президентові США Бараку Обамі. Нову посаду Андерс Фог Расмуссен отримав після тривалої закулісної боротьби, завдяки підтримці США, обійшовши глав МЗС Канади і Польщі Пітера Маккея і Радослава Сікорського.

Експерти вважають, що новий генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен прихильно ставиться до України, проте гучних заяв з українського питання від нього чекати не слід до закінчення президентських виборів в Україні.

Політичний аналітик Інституту євроатлантичної співпраці Володимир Горбач зазначає, що зовнішньополітична позиція Данії, уряд якої донедавна очолював Расмуссен, позитивна, відверта і союзницька по відношенню до України.

Тому, на його думку, українська сторона може чекати сприяння в просуванні до НАТО.

На думку експертів, більшою мірою ключові позиції модернізованої стратегії Україна-НАТО залежатимуть від нової глобальної концепції існування самого альянсу, яку повинно виробити НАТО під керівництвом нового генерального секретаря.

Тож, чи чекати Україні запрошення в НАТО?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

826