Перший віце-прем'єр України Олександр Турчинов заявив, що прем'єр Юлія Тимошенко у разі перемоги на виборах не розгонитиме Верховну Раду.
«У дестабілізації ситуації в країні зацікавлені тільки ті, хто таким чином хоче підсилити свої політичні позиції, незважаючи на інтереси держави і народу. Це не наш шлях. Наш шлях – шлях стабілізації і конкретних результатів, а не революційних потрясінь. Економіка може розвиватися тільки в політично стабільній державі. А для цього необхідно понизити кількість позапланових виборів, розпусків, розгонів і так далі. Тому, у разі перемоги на виборах Юлії Тимошенко, в чому ми не сумніваємося, не планується нікого розгонити, навпаки, стоїть завдання об'єднати націю і припинити політичне протистояння. Це єдино правильний шлях для подолання наслідків світової економічної кризи», - заявив Турчинов в інтерв'ю «Комерсант-Україна».
Віце-прем'єр також сказав, що від першої хвилі кризи «удар по економіці України, як і інших країн, був дуже сильним». За його словами, ніхто з аналітиків не міг спрогнозувати таких масштабів світової кризи. «Втрати серйозні, і, на жаль, світові ринки продовжує лихоманити. У цих умовах головне завдання для нас – пом'якшити удар, який криза завдала по населенню країни. Уже наприкінці минулого року експерти, що підігріваються заявами Президента і опозиції, говорили про те, що країну чекає дефолт, що пенсії і заробітні плати з початку року припинять виплачувати. Усі ці прогнози не збулися, зокрема, завдяки рішучим діям уряду. Сьогодні ми бачимо перші ознаки стабілізації ситуації – мінімізована інфляція, поновлюється зростання економіки в окремих галузях. Сподіваюся, найближчим часом відбудеться остаточний перелом у позитивному напрямі», - сказав Турчинов.
У той же час, перший віце-прем'єр говорить, що «завдання Кабінету міністрів – не лякатися кризи і не лякати кризою, а долати її, забезпечуючи роботу економіки країни і держави в будь-яких умовах»
Кажучи про вимоги МВФ, Турчинов зазначив: «Не зовсім коректно говорити, що МВФ примушує нас щось робити. Ми діємо не на вимогу фонду, а в рамках розробленої нами антикризової програми. Її підтримали і МВФ, і Всесвітній банк, і провідні вітчизняні і зарубіжні економісти. Звичайно, частина цих антикризових дій непопулярна. Їх неприємно приймати. Але якщо цього не зробити, ситуація в економіці може помітно погіршати. Для нас важливо не те, що скаже галасливий депутат опозиції; оцінка міжнародних експертів у цьому питанні також не найголовніше; рейтинги і політичні перспективи тут не є пріоритетом. Ми виходимо з економічної доцільності й інтересів нашої країни. Для нас важливо знайти збалансовані методи захисту національної економіки і мінімізації наслідків кризи насамперед для більшості населення України».
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом