У процесі розблокування роботи Ради намітився прогрес. У понеділок робоча група по підготовці проекту протоколу взаєморозуміння між фракціями парламенту підготувала попередній варіант документів. Про це в інтерв'ю в понеділок повідомив член робочої групи, член фракції БЮТ Микола Томенко.
За словами Томенка, в понеділок відбулося перше засідання робочої групи, до якої увійшли представники чотирьох фракцій парламенту, - фракції Партії регіонів, фракції Блоку Литвина, фракції БЮТ, блоку «Наша Україна - Народна самооборона». «На сьогоднішній день допрацьований попередній варіант документа, який буде запропонований керівництву фракцій і голові Верховної Ради, - для попереднього узгодження», - повідомив Томенко.
Депутат нагадав про те, що під час круглого столу його учасники вирішили назвати цей документ протоколом взаєморозуміння.
За словами Томенка, в текст документа, зокрема, внесено два варіанти рішення питання, що стосується вступу України до НАТО. При цьому Томенко уточнив, що остаточний варіант виходу з ситуації, що склалася, буде запропоновано вибрати керівництву фракцій і керівництву парламенту.
Крім того, в тексті проекту протоколу взаєморозуміння внесений пункт про готовність почати засідання Верховної Ради 4 березня.
За словами Томенка, серед пріоритетних питань другої сесії Верховної Ради, зокрема, внесені розгляд програми діяльності Кабінету міністрів, зміни в регламент Верховної Ради про діяльність парламентської опозиції, заслуховування інформації Національного банку України про грошово-кредитну політику України, а також ухвалення нової редакції закону про закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти, в який не передбачається діяльність Тендерної палати України.
«Якщо продуктивність і темпи роботи робочої групи будуть збережені, є всі підстави стверджувати, що 4 березня Верховна Рада України почне роботу в пленарному режимі», - відзначив Томенко.
За словами депутата, робоча група продовжить свою роботу протягом всього нинішнього тижня, оскільки є ряд питань, серед яких питання порядку денного наступної сесії, що вимагають обговорення і узгодження.
Серед парламентських фракцій немає жодної, яка виступала б проти того, що перед вступом України до НАТО необхідно провести референдум. Про це заявив спікер Верховної Ради Арсеній Яценюк під час «круглого столу» за участю лідерів фракцій і голови ВР.
У той же час лідер фракції НУ-НС В'ячеслав Кириленко відзначив, що його фракція вважає такий референдум за необов'язковий, оскільки це не передбачено Конституцією, але оскільки в коаліційній угоді мовиться про референдум після ПДЧ, то фракція НУ-НС з цим згодна.
«Таким чином, розбіжностей щодо питання, що Україна не стане членом НАТО, якщо на це не буде волі українського народу, немає ні в кого», - підкреслив спікер.
Яценюк також заявив, що в повноваження ВРУ не входить прийняття постанови щодо проведення референдуму по НАТО. «85-а стаття української Конституції визначає виключно один випадок, коли український парламент має право ухвалювати таке рішення», - сказав він. Спікер уточнив, що мова йде про зміни територіальних кордонів. Таким чином, за його словами, політична угода і постанова, які гіпотетично буде прийнято, є виключно політичними, а не юридичними документами.
Крім того, голова ВР визнав, що, можливо, деякі «стилістичні речі» не відображені у тексті політичної угоди в запропонованому форматі на сто відсотків. Він пояснив це тим, що одна і та ж пропозиція зустрічалася у декількох фракцій відразу. Яценюк додав, що найбільше пропозиції враховані від фракції Блоку Литвина.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом