Перший день роботи парламенту України шостого скликання засвідчив можливість реалізації сценарію перетворення Верховної Ради в безкоаліційний і тимчасовий парламент, - вважає заступник лідера БЮТ Микола Томенко.

«Як не дивно, різні політичні сили тією чи іншою мірою посприяли цьому вчора (в п'ятницю – ред.), під час урочистого засідання парламенту нового скликання», - вважає народний депутат.

Найбільшою помилкою Томенко вважає виступ спікера парламенту п'ятого скликання Олександра Мороза, який незважаючи на свою риторику в захист українського парламентаризму, зробив власні політичні образи основою свого виступу, таким чином, принизивши статус парламенту і посади голови Верховної Ради.

Не до кінця правильною, на думку народного депутата, була позиція фракцій «Наша Україна - Народна самооборона» і БЮТ, які демонстративно вийшли з сесійного залу під час виступу Мороза. Томенко додав, що парламентарії повинні демонструвати зразки більшої політичної витримки і толерантності.

Ще однією помилкою він вважає те, що команда Президента переконала Віктора Ющенка не бути присутнім на урочистому відкритті нового парламенту, давши знак суспільству, що Верховна Рада шостого скликання, ще жодного дня не попрацювавши, вже не сприймається Президентом України, - пише «Інтерфакс-Україна».

«А ідея Партії регіонів самовільно перенести засідання парламенту з вівторка на четвер робить все більше достовірною тезу про тимчасовість і безкоаліційність Верховної Ради шостого скликання», - вважає Томенко.

Проте, вважає він, якщо наступного тижня в парламенті буде офіційно проголошено створення демократичної коаліції і вибрано керівництво Верховної Ради, то новий парламент зможе зайняти своє місце ключового інституту влади в Україні.

У той же час, заступник лідера фракції БЮТ Олександр Турчинов переконаний, що до наступного вівторка всі депутати від Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» підпишуть угоду про створення демократичної коаліції.

Він відзначив, що в п'ятницю увечері відбулося сумісне засідання політради блоків НУ-НС і БЮТ. За словами Турчинова, майже всі зауваження, які були у політичних сил до коаліційної угоди, вже зняті. «Я не бачу жодної проблеми, яка б не дозволяла нашим союзникам разом з нами підписати коаліційну угоду», - сказав він.

Турчинов вважає, що відмова 7 депутатів від НУ-НС підписати коаліційну угоду приречена виключно технічними моментами. «Я переконаний, що саме до вівторка, коли повинна працювати Верховна Рада, незважаючи на ту провокацію, яку сьогодні зробили представники Партії регіонів, всі наші союзники підпишуть угоду, і ми її оголосимо у вівторок на сесійному засіданні», - додав він.

Як повідомлялося, в п'ятницю, 23 листопада, після завершення першого засідання ВР VI скликання планувалося підписання угоди про створення коаліція демократичних сил.

Проте головуюча на засіданні ВР представник Партії регіонів Раїса Богатирьова оголосила, що наступне пленарне засідання відбудеться в четвер, 29 листопада.

Після того депутати з фракції НУ-НС повідомили журналістів, що 8 народних депутатів від блоку до цих пір не підписали угоду про створення демократичної коаліції. За їх словами, угоду не підписали Іван Плющ, Юрій Єхануров, Микола Оніщук, Іван Кріль, Василь Петьовка, Станіслав Довгий, Віктор Тополов і Ігор Паліца.

Пізніше член фракції НУ-НС Володимир Ар’єв повідомив, що Паліца підписав угоду про створення коаліції між БЮТ і НУ-НС.

При цьому Ар’єв виразив переконання, що вже наступного тижня БЮТ і НУ-НС підпишуть угоду про створення коаліції. За словами Ар’єва, до остаточного юридичного підписання в документ будуть внесені деякі невеликі правки. Вони торкаються питань, які викликають розбіжності між БЮТ і НУ-НС, зокрема, щодо імперативного мандата і повернення заощаджень громадян.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

818