Перша сесія Верховної Ради четвертого скликання відбулася. Депутати прийняли присягу і з піднятими відчуттями готові приступити до роботи. 23 листопада практично поставило крапку в найбільш глобальних політичних питаннях. Тепер майже з упевненістю мовиться про створення «помаранчевої» коаліції. Але попереду ще маячить епопея з голосуванням по спікеру і прем'єру.
Народний депутат України VI скликання, член фракції БЮТ Йосип Вінський розповів кореспонденту ForUm’у про складнощі підписання коаліційної угоди, про дії БЮТ у разі «зради» Ющенка і про подальші плани фракції.
- Йосипе Вікентійовичу, як пройшла перша сесія ВР шостого скликання? Що ви відчували після прийняття присяги?
- Перша сесія Верховної Ради пройшла в штатному режимі. Все, що планувалося, було виконано. Коли я приймав присягу, то переживав почуття величезної перемоги, ну і, з іншого боку, найбільшої відповідальності. Думаю, подібне відчували всі депутати, які знаходилися в залі Верховній Раді. Безумовно, я налаштований на продуктивну роботу в новому парламенті.
- У четвер на прес-конференції Феленко зачитав маніфест, в якому йшлося про необхідність якнайскоріше створити коаліцію демократичних сил. Коли, по-вашому, можна чекати цієї події?
- БЮТ вже зібрав 156 підписів під коаліційною угодою. Рішення нашої фракції щодо створення коаліції відоме давно. Тепер все залежить від наших партнерів і від їх дій. Як тільки «Наша Україна» збере всі підписи, коаліція демократичних сил буде зібрана негайно. Статися це може і в понеділок, і у вівторок.
Ще раз повторюся, все залежить від НУ-НС. У них вже є офіційне рішення фракції, але немає підписів усіх депутатів. В усякому разі, я їх не бачив під документом про створення коаліції демократичних сил, під яким вже підписалися всі депутати від Блоку Юлії Тимошенко.
- Йде багато дискусій навколо фігури спікера? Як ви думаєте, чому створюється такий ажіотаж, і в кого є реальна можливість посісти цю посаду?
- Мені здається, дискусій з цього приводу вже немає. В усякому разі, я їх не бачу. Якщо створиться коаліція демократичних сил, главою Верховної Ради, без сумніву, стане кандидат від фракції НУ-НС. «Наша Україна» офіційно висунула кандидатуру Кириленка. Можу сказати точно, що БЮТ готовий віддати 156 голосів за будь-яку кандидатуру від наших партнерів.
Мені здається, з вирішеного питання немає значення вести дискусії. НУ-НС рішення по спікеру вже прийняла, БЮТ цілком його підтримає.
- Зараз з'явилася думка, що Президент не хоче «помаранчевої» коаліції і всіляко намагається «зрадити» Юлію Володимирівну. Якщо подібне відбудеться, які дії зробить БЮТ?
- Блок Юлії Тимошенко чітко заявив про свої позиції. Ми або створюємо коаліцію демократичних сил, або йдемо в опозицію. Рішення це було хвалене давно, і ніяких змін у ньому немає і бути не може.
Говорити зараз про позачергові вибори немає ніяких підстав. Формування «помаранчевої» коаліції – це не умови бути чи не бути Верховній Раді. Можуть бути створені й інші формати коаліції, ми не можемо це заборонити. Якщо все буде зроблено в рамках закону, ніхто не може перешкодити нормальному функціонуванню роботи парламенту. У цьому випадку він працюватиме належний час, всі п'ять років.
- НУ-НС хоче переглянути умови коаліційної угоди з БЮТ, зокрема, питань, що стосуються контрактної армії. БЮТ готовий йти на поступки?
- Поки що ми не маємо остаточного варіанту позицій «Нашої України». Коли ця фракція сформує свої зауваження і офіційно їх відрекомендують, ми їх із задоволенням розглянемо. БЮТ не закритий для компромісів і обговорюватиме всі дискусійні питання. Якщо наші партнери не готові до певних рішень і певних дій, наш блок реалізує їх без НУ-НС самостійно.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом