Увага політиків, журналістів і інших громадян України останнім часом все частіше звертається на Центральну виборчу комісію. І не мудра річ, адже від її рішень зараз залежить багато що, а новини з ЦВК поступають практично щодня. Наприклад, вчора члени ЦВК заявили, що Центральна виборча комісія не може «обнулити списки» народних депутатів, а також визнати вибраним нових нардепів через відсутність законодавчої бази.

Зокрема, голова ЦВК Володимир Шаповал розкритикував заключні положення Закону «Про внесення змін до Закону «Про вибори народних депутатів України» і деякі інші закони, де йдеться про те, що закон набуває чинності з дня його публікації, але вступає в дію тільки через 60 днів після публікації. На думку Шаповала, це означає, що норми нового закону ще не набули чинності, а норми старого закону, які були виключені новим, вже сьогодні не діють. Зокрема, це торкається і норм виборчого законодавства щодо процедури «обнулення списків» і процедури визнання вибраними народних депутатів за списками політичних партій і блоків замість тих, хто вибув. Заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна відзначила, що навіть за наявності рішення Київського апеляційного суду щодо позову Партії промисловців і підприємців України ЦВК не зможе ухвалити рішення про «обнулення списків» «Нашої України». Так само, як не зможе і виключити із списку БЮТ єдиного кандидата, який там залишився через технічну помилку, незважаючи на повторне рішення з'їзду, - відзначила вона. Вчора, 11 червня, п'ять членів ЦВК відмовилися підпорядковуватися голові. Михайло Охендовський, Юрій Данилевський, Тамара Астахова, Олександр Шелестов і Тетяна Лукаш вимагали від голови ЦВК Володимира Шаповала термінового проведення засідання комісії для прийняття рішення про закріплення за кожним членом ЦВК певного регіону України. За словами члена ЦВК Охендовського, вимога членів ЦВК полягає в тому, що рішення про закріплення регіонів повинно ухвалюватися не одноосібно головою ЦВК Шаповалом, а колегіально. В той же час, Охендовський підкреслив, що у складі ЦВК не існує розколу. «Питання у формі рішення, яким був закріплений розподіл регіонів. Ми хочемо, щоб комісія діяла згідно із законом і колегіально. Ми не втручаємося в повноваження голови ЦВК. В комісії немає розколу, я категорично це відкидаю», - підкреслив Охендовський.

У свою чергу, представник Президента України у Верховній Раді 5-го скликання Роман Зварич, коментуючи заяви першого віце-спікера парламенту Адама Мартинюка щодо можливості «пере форматування» Центральної виборчої комісії, відзначив, що «переформатування» в перекладі на мову формалізованих процедур передбачає дострокове припинення повноважень кожного члена ЦВК індивідуально або дострокове припинення всього складу ЦВК, а потім призначення нових членів. «Ці процедури передбачають рішення з цього приводу Верховної Ради України за поданням Президента. На сьогодні немає ні такого подання Президента, ні повноважної Верховної Ради, щоб «переформатувати» ЦВК», - відзначив він.

Як раніше повідомляв ForUm, перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк прогнозує швидке переобрання новоствореної ЦВК, пояснюючи це тим, що вона до цих пір не провела жодного засідання, крім організаційного, і не вирішила ряду важливих питань.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

924