Кому і навіщо потрібно ЄЕП? Це питання хвилює українських і російських політиків вже не один рік. Надзвичайний і Повноважний Посол Росії в Україні Віктор Черномирдін недавно, наприклад, заявив, що участь України в Єдиному економічному просторі потрібна саме Україні.
«Я можу ще раз сказати свою позицію: ЄЕП передусім Україні потрібніше, ніж будь-кому з чотирьох держав. Ми проживемо, запевняю вас», - сказав Черномирдін.
При цьому він додав: «У вас один уряд заявляє, що хочуть (в ЄЕП – ред.), Президент говорить, що Україна братиме участь, вас - Іванових важко зрозуміти».
Черномирдін відзначив, що «як український уряд в питанні участі в ЄЕП хоче поступати, так нехай і поступає».
10 квітня Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія, Білорусь і Казахстан готові до створення Єдиного економічного простору.
Що ж до України, то, за словами Путіна, «наші українські партнери добре знають і на експертному рівні, і на рівні політичного керівництва країни про те, що приєднанням до ЄЕП ми вважатимемо не підписання частини документів, а всього пакету з 38 документів».
6 квітня Секретар Ради національної безпеки і оборони України Анатолій Кінах заявив про готовність України підписати 11 документів з першого пакету щодо формування ЄЕП. Таким чином, Україна готова пройти перший етап - формування зони вільної торгівлі в умовах ЄЕП з мінімальними митними, податковими й іншими бар'єрами. «Після того, як всі держави, які є учасниками ЄЕП, стануть членами Всесвітньої торгової організації, можна буде виходити на наступний рівень більш глибокої інтеграції», - підкреслив Кінах.
А Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров заявив, що Єдиний економічний простір «знаходиться на шляху до провалу». «Щодо ЄЕП позиція нашої політичної сили відома: спочатку зона вільної торгівлі, а потім ми підписуємо всю решту документів. Росія зараз від цієї теми відходить. Це означає, що ЄЕП знаходиться на шляху до провалу. Це питання часу», - заявив Єхануров.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом