Третій тур виборів у 2004 році став можливий тому, що виборці відмовилися визнавати результати другого туру. Сьогодні українські соціологи відмовляються визнавати результати досліджень, проведених іншими фірмами, звинувачуючи один одного або в маніпуляціях, або у відкритій фальсифікації. Відкрита інтрига – битва за друге місце в передвиборному чарті. Кому воно дістанеться – БЮТ чи НСНУ – сьогодні вже точно ніхто не зможе сказати. Додаткове питання – хто, крім семи фаворитів передвиборних перегонів, подолає трипроцентний бар'єр на парламентських виборах? За одними даними, це блок ПОРА-ПРП і «Не так!», за іншими - шанси на проходження бар'єру виникають у «Віче» і Блоку Костенка-Плюща.

За даними проекту «Український вибір» при агентстві «Українські новини», тільки в першій половині лютого українці через ЗМІ ознайомилися з результатами 13 (!) загальнонаціональних соціологічних опитувань. Іншими словами, щодня Україна дізнавалась про нові рейтинги.

Підсумовуючи їх, відзначимо, що Партія Регіонів набирала від 22,9% до 32,3%; БЮТ – 10,4%-24,9%; НСНУ – 9,4%-21,2%; СПУ – 4,6%-8,8%; КПУ – 2,7%-7,4%; Народний блок Литвина – 2,6%-5,7%; Блок Вітренко «Народна опозиція» - 2,2%-6,9%.

В проходженні вищеназваних суб'єктів виборчого права більшість соціологів не сумнівається – питання тільки в порядку переможців – а ось щодо тих, що наближаються до подолання 3-процентного бар'єру, думки соціологів відверто розійшлися.

Так, ПОРА-ПРП набирала від 0,5% до 2,9%; «Не так!» - 0,3%-4,1%, Блок Костенка-Плюща-0,3%-2,1%, «Віче» – 0,3%-1,9%.

Звідки взялися такі розбіжності в рейтингах і чим може закінчитися Всеукраїнська соціологічна війна?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1386