В Україні набув чинності Закон «Про охоронну діяльність», згідно з яким охоронцям дозволяється носити бронежилети і шоломи, користуватися палицями і мати при собі службових собак. Прості громадяни сприйняли це нововведення насторожено. Багато хто побоюється, що тепер «люди з раціями» будуть всесильні, зможуть безкарно порушувати права покупців, залякуючи їх зброєю.

У МВС українців поспішили заспокоїти, мовляв, контроль над діяльністю приватних охоронних фірм стане суворішим. «Ми і раніше здійснювали такий контроль і, звичайно, зараз його посилимо», - підкреслили у міністерстві, зауваживши, що відповідальність за порушення носитиме різний характер, аж до позбавлення охоронних фірм ліцензії на право здійснювати свою діяльність. Також у МВС запевнили, що приватні охоронні фірми зможуть брати на озброєння спецзасоби з меншою силою дії, ніж ті, якими користуються самі правоохоронці.

Тим часом президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта в інтерв'ю «КП в Україні» заявив, що застосування спецзасобів буде неприпустимо у багатолюдних місцях, а зброю зможуть отримувати лише ті компанії, які мають централізований пульт охорони і транспорт реагування. «У контексті закону йдеться про те, що зброя купуватиметься юридичними особами, тобто відповідальність понесе не який-небудь Вася, а керівництво фірми», - зауважив Шабовта. Він підкреслив, що найближчим часом зброя охоронцям не видаватиметься, оскільки закон тільки надав право на використання спецзасобів. Порядок же їх застосування повинен буде визначити Кабмін.

Чи справді закон не призведе до сваволі охоронних фірм і навіщо взагалі знадобилося розширювати їхні права, ForUm розпитав у правоохоронців, нардепів та соціологів.


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1339