Верховна Рада схвалила введення електронних паспортів, прийнявши в цілому закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус». Тепер паспорт громадянина України виготовлятиметься у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Його будуть отримувати всі особи, починаючи з народження, незалежно від віку на кожні 10 років.

Крім того, закон передбачає видачу громадянам України біометричних закордонних паспортів, водійських посвідчень, посвідчення моряка, члена екіпажу, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасового посвідчення громадянина України, документи, що засвідчують особу і її спеціальний статус, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, картки мігранта, посвідчення біженця, проїзного документа біженця, посвідчення для постійного і тимчасового проживання в Україні.

Перед видачею таких документів до Єдиного державного демографічного реєстру будуть внесені дані про особу. Зокрема, ім'я; дата народження або смерті, місце народження; стать; дата внесення інформації про людину в реєстр; відомості про батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників та інших представників. Крім того, записуються відомості про громадянство, його відсутність і підставу для отримання громадянства країни; реквізити документів, виданих особі; відомості про документи, що підтверджують смерть особи або визнання особи померлою або безвісно відсутньою, а також оцифрований зразок підпису і зображення обличчя людини.

Єдиний державний демографічний реєстр включатиме також додаткову змінну інформацію: про місце реєстрації, сімейний стан, відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, видачу приватизаційних паперів, додаткові (факультативні) біометричні дані, параметри; інформацію з відомчих інформаційних систем.

Навіщо депутати вирішили ввести цілу низку біометричних документів і створити при цьому широку базу особистої інформації про громадян, ForUm розпитав у політиків, дипломатів і фахівців в області права.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1092