Верховна Рада 30 липня 2012 р. ратифікувала договір про створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) у рамках СНД. За таке рішення на позачерговій сесії ВР проголосувало 260 карток народних депутатів.

Нагадаємо, договір підписано 18 жовтня минулого року в Санкт-Петербурзі прем'єр-міністрами країн-членів СНД - Росії, України, Білорусі, Молдови, Вірменії, Казахстану, Таджикистану і Киргизстану. Документ не підписали Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан, проте було заявлено, що ці держави планують приєднатися до нього.

Разом з тим, в України давно є зауваження до угоди, які відповідають нерівності умов участі через допущення торгових обмежень з боку учасників Митного союзу та інших країн. А навесні 2012 р. з'ясувалося, що ратифікований у РФ текст договору відрізняється від парафованого восени. За повідомленнями декількох джерел, більшість змін було відмічено у Додатку 1 до угоди, де перераховані виключення з режиму вільної торгівлі. А таке виключення означає захисні заходи проти поставок даного товару (мита та ін.) У підписаному росіянами тексті виявилося близько 50 додаткових товарних позицій, що підпадають під вилучення.

Так чи інакше, угоду ратифіковано. Про значення цього рішення ForUm запитав у експертів і депутатів:

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

789