Після розвалу СРСР Росія зіткнулася з безліччю проблем, які характерні для всього пострадянського простору. Одна з них - демографічна криза. Через економічний занепад у 1990-х роках різко знизилася народжуваність, багато громадян виїхали назавжди за межі Росії. Для РФ ця проблема відчувається особливо гостро через гігантську територію країни.

До Росії масово стали з'їжджатися трудові мігранти, в основному з країн Центральної Азії. Як правило, це працівники низької кваліфікації, які слабо володіють російською мовою, ментально і культурно чужі Росії.

У такій ситуації уряд РФ проголосив курс на залучення в країну більш кваліфікованих трудових ресурсів. Діє спеціальна програма щодо повернення до РФ співвітчизників - етнічних росіян і не лише.

9-го липня 2012 року президент РФ Володимир Путін заявив про необхідність спростити процедуру отримання російського громадянства для громадян республік колишнього СРСР і навіть для нащадків підданих Російській імперії.

Як ця ідея президента РФ відіб'ється на Україні й на інших державах, що мали в різний час спільну з РФ історію, ForUm запитав у політиків, істориків, політологів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1088