Цього року з початку червня Україна переживає різкі зміни погоди. Спека змінюється градом, грозами і значним похолоданням. Сильні зливи кілька разів затоплювали київські станції метро, через що працівникам метрополітену доводилося тимчасово перекривати виходи з підземки. Справжній ураган пережила столиця 4 червня. За даними «Київзеленбуду», того дня сильний вітер зламав близько тисячі дерев і вибив вікна в будинках. Не обійшлося без жертв - минулої неділі під грозу під Києвом потрапив навчальний літак. П'ятеро пасажирів загинули, ще п'ятнадцять отримали важкі поранення. У той же час в Одеській області 6 червня за півгодини випала добова норма опадів, а в декількох селах Закарпатської області град знищив значну частину врожаю.
Від негоди постраждали і гості Чемпіонату з футболу Євро-2012. Зокрема, кемпінг, побудований для шведських фанатів на Трухановому острові, кілька разів затоплювало сильним дощем. А аеропорт Бориспіль 10 і 11 червня через складні погодні умови не зміг прийняти кілька міжнародних рейсів, направивши літаки до Дніпропетровська. Тим часом, напередодні матчу між збірними Франції та Англії в Донецьку п'ять рейсів з Києва до цього міста були відкладені через штормове попередження.
Чому територію України не залишають шквали й буревії, і з чим пов'язані раптові зміни погоди, ForUm розпитав у екологів, метеорологів і геофізиків.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом