Цього року 15 квітня християни східного обряду, православні і греко-католики відзначають Великдень - Воскресіння Христове. Священослужителі кажуть, що в цей день, насамперед, люди повинні пам'ятати, що це духовне святкування. Тобто, при всьому багатстві народних звичаїв і традицій, важливо не забувати, що це все-таки свято Воскресіння Ісуса Христа, а не обжерливості.

Цього дня потрібно прийти в храм, бажано до всеношної служби. Саме після цього потрібно освячувати всі свої пасхальні приношення. Вони традиційні: паска, крашанки і писанки, шинка, ковбаси, вершкове масло, сир, сіль і хрін. Усе решта - залежить від традицій регіону. Подекуди святять навіть вино.

Згідно з традиціями, після святкової церковної служби православні поспішають додому, щоб розговітися.

Глава сім'ї розрізає паску, кожен їсть свій шматочок обережно, щоб жодна крихта не впала. Потім «христосуються» крашанками або писанками і пробують всі страви потроху.
Крашанки - один з головних атрибутів традиційного столу. Під час свята їх дарують рідним, сусідам, які прийшли привітати, беруть із собою, коли йдуть у гості, роздають нужденним або залишають у церкві і на кладовищах.

Ніщо людське не чуже також нашим політикам і громадським діячам. Тому вони теж йдуть до церкви, фарбують яйця, святять паски і «христосуються». Про те, які традиції вони шанують найбільше, дізнавався ForUm.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2319