Днями, 21 березня, правління Національного банку України прийняло постанову №102 «Про регулювання грошово-кредитного ринку», якою з 23 березня 2012 року встановлюється облікова ставка у розмірі 7,5% річних. Крім того, Нацбанк цією постановою встановив з 31 березня 2012 новий порядок формування обов'язкових резервів банками України.
Прийнятий документ нікого не залишив байдужим. Одні експерти поспішили заявити про те, що ніякого впливу на роботу української банківської системи прийняті нововведення не справлять, інші ж називають ініціативи НБУ корисними і такими, які стимулюють кредитування національної економіки українськими банками.
Сам же регулятор впевнений, що зниження ставок рефінансування дозволить знизити процентні ставки за кредитами для кінцевих позичальників. Як повідомив в одному із інтерв'ю голова Нацбанку Сергій Арбузов, йдеться про значне збільшення ефективності функціонування так званого трансмісійного механізму перерозподілу грошей в економіці. «А це сприятиме не тільки збільшенню ринкових оборотів, але і більш ефективній роботі ринкових важелів зниження процентних ставок за кредитами для кінцевих позичальників», - пояснив голова НБУ.
Сергій Арбузов нагадав, що у поточному році в умовах зниження інфляційних ризиків НБУ раніше вже двічі знижував ставки щодо постійно діючих механізмів рефінансування овернайт. «Зазначені заходи сприяють тенденції до поступового зниження вартості коштів за кредитними операціями у національній валюті. Так, з початку року середньозважена ставка за гривневими кредитами знизилася з 17,2% до 15,3%», - зазначив він.
Про те, як же насправді відіб'ється на роботі банківської системи України постанова №102, ForUm запитав у її безпосередніх учасників – представників українських банків:
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом