Щорічно у березні проходять Шевченківські дні, під час яких не тільки в Україні, а й в інших країнах згадують творчість великого українського Кобзаря - Тараса Шевченка - поета, прозаїка, художника.
Народився Тарас Шевченко 9 березня 1814 року в селі Моринці Київської губернії (сьогодні це Черкаська область). Помер - 10 березня 1861 року в Санкт-Петербурзі, де і був похований. Але зараз його прах покоїться неподалік від Канева, над Дніпром, на Тарасовій горі. Саме так заповідав сам Шевченко.
З 1918 року вшанування пам'яті великого Кобзаря 9 березня стало в нашій країні щорічним і всенародним. Відкрито пам'ятники поетові в Києві, Каневі, Харкові та інших містах України. Могила великого Тараса оголошена заповідником. Ім'я Шевченка присвоєно університетам, театрам, населеним пунктам, вулицям. Також, починаючи з 1962 року, в Україні щорічно присуджують Державну премію ім. Т. Г. Шевченка в галузі літератури і мистецтва.
Про світову славу великого Кобзаря свідчать пам'ятники, встановлені в різних містах світу: у Палермо (Канада), Бухаресті, Вашингтоні, Нью-Йорку, Парижі та ін.
Також за рішенням ЮНЕСКО ювілеї Т. Г. Шевченка відзначалися в усіх державах світу. Твори Шевченка перекладені мовою хінді, новогрецькою японською, в'єтнамською, корейською, малайською, бенгальською та ін. мовами.
Ще зі школи ми знаємо, що Тарас Шевченко - основоположник нової української літератури. «Заповіт», «Думи» легко процитує, напевно, будь-хто. Але, в той же час, багато хто думає, що він - давній старець у великій шапці зі сторінок підручників, до пам'ятників якого прийнято покладати квіти.
Ким є великий Кобзар для сучасного світу, ForUm запитав у експертів і політиків:
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом