![Криза єврозони: сутінки згущаються перед світанком?](https://for-ua.com/static/images/previews/49/493139-2.jpg)
Про ризики для єврозони, що зростають, сьогодні вже відкрито говорять всі провідні лідери ЄС. «Євро переживає найсерйознішу кризу після Другої світової війни», - визнала канцлер Німеччини Ангела Меркель. «Фінансова криза в єврозоні придбала системний характер», - погодився з нею голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.
Причому наслідки другої хвилі кризи виявляться значно масштабніші, адже цього разу боргами обтяжений не лише приватний і корпоративний сектори, а й самі держави країн регіону. Останні значно наростили борги, намагаючись домогтися економічного зростання за рахунок грошового стимулювання ключових секторів економіки і рефінансування банківського сектору. Так, за даними агентства «Блумберг», очікується, що держборг Греції досягне до кінця поточного року 165% ВВП, Італії - 121%, Португалії - 106%, Іспанії - 67%. Тепер настала черга борги повертати.
Але якщо до негативних новин з Греції (частково - Іспанії та Португалії) фондові ринки вже більш-менш звикли, то останнім часом їх стало «лихоманити» вже через проблеми у європейських «локомотивах». Так, ставки за держоблігаціями Італії (3-я за величиною економіка єврозони) вже побили рекордні 7%. Під загрозою знаходиться першокласний рейтинг Франції. А німецький Бундесбанк знизив прогноз зростання ВВП Німеччини на 2012 рік з 1,8% до 0,5-1%.
Що буде з євро? Чи розпадеться єврозона? І чи готове керівництво країн єврозони піти на непопулярні заходи заради порятунку своїх економік? Про це кореспондент ForUm'у розпитав провідних світових експертів, а також заступника міністра фінансів США Мері Міллера під час Індустріального форуму «ІнтерАзія-2011», який пройшов в Індії.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом