В Україні планують змінити виборче законодавство. На сьогоднішній день в парламенті зареєстровано цілих п'ять виборчих законоініціатив (№ № 9265, 9265-1, 9265-2, 9265-3, 9265-4), авторами яких є представники як більшості, так і опозиції. Ясна річ, що кожен вважає своє дітище найбідьш доопрацьованим, таким, що дозволить провести в Україні чесні і прозорі вибори.

Ці законопроекти планувалося розглянути в сесійній залі у четвер, 3 листопада п.р. Але цього дня голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив пресі, що в процесі прийняття нового виборчого законодавства більшість готова йти на компроміс з опозицією:
«Ви знаєте, що є шість законопроектів, п'ять з яких вже подані (до парламенту. - Ред.). Ми розцінюємо голосування цього питання як безпосередній крок до прозорих і чесних виборів, тому готові йти на компроміс із представниками опозиції», - сказав він, і додав, що в цьому питанні необхідно знайти компроміс.

Також лідер регіоналів пропонує розглянути пропозиції Венеціанської комісії щодо виборчого законодавства.

Цього ж дня Постановою Верховної Ради в парламенті створено Тимчасову спеціальну комісію з доопрацювання законопроекту про вибори народних депутатів. Таке рішення ухвалили 383 депутати. До складу комісії увійшли 13 нардепів з різних фракцій. Очолив її нардеп від фракції НУ-НС Руслан Князевич, заступником голови обрано комуніста, першого віце-спікера ВР Адама Мартинюка. Цією ж постановою парламентарії відправили п'ять законопроектів про вибори до ВР на повторне перше читання.

На засіданні спікер парламенту Володимир Литвин заявив, що якщо до 17 листопада новостворена комісія не видасть результат, то ці законопроекти будуть винесені на почерговий розгляд у сесійній залі.

Про те, чи вийде у членів ТСК знайти компроміс і вдосконалити виборче законодавство, чи ж ця команда нагадуватиме героїв відомої байки «Лебідь, Рак і Щука», ForUm запитав у політиків і експертів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1017