Так уже вийшло, що Україна – країна, яка славиться не тільки «щирою гостинністю», вродливими жінками і нескінченними «газовими» спорами з Росією, але і тим, що українські політологи одностайно називають «станом перманентної вибірковості». Іншими словами – країна живе від виборів до виборів, вливаючись у виборчий процес за рік до початку кампанії.

Таким чином, можна вважати, що сьогодні – не що інше, як «переддень» парламентських виборів, призначених на жовтень 2012 року, під час якого український політикум почав активну підготовку із залученням авторитетних європейських експертів.

Зокрема, вже відомо, що Парламентська Асамблея Ради Європи і Венеціанська комісія рекомендуватимуть Україні не вводити змішану систему парламентських виборів. Натомість впливові європейці в особі секретаря Венеціанської комісії Томаса Маркерта пропонують встановити регіональну систему з відкритими списками.

Крім іншого, Маркерт зауважив, що законопроект про вибори народних депутатів, розроблений представниками більшості і зареєстрований у Верховній Раді, має низку відмінностей від проекту закону, розробленого робочою групою при Президентові України на чолі з міністром юстиції Олександром Лавриновичем, який аналізувала Венеціанська комісія.

Маркерт зазначив також, що будь-яка виборча система не повинна передбачати надання переваг будь-якій із політичних сил, а повинна створювати рівні умови для всіх.

«Однобокі зміни підірвуть довіру виборців до виборчої системи», - сказав він.

За словами секретаря Венеціанської комісії, змішана система виборів є дуже проблематичною, і Україна вже мала негативний досвід проведення виборів за такою системою.

«Змішана система може призводити до зловживань», - додав він.

Чи варто Україні слухати рекомендації впливового експерта і що з цього вийде, ForUm поцікавився у фахівців.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1485