![Сироти: залишитися в Україні чи знайти нову батьківщину?](https://for-ua.com/static/images/previews/48/488838-2.jpg)
У кожної дитини повинна бути сім'я. Про це в Україні говорять давно. І в останні роки, як стверджує статистика, дітей-сиріт справді стало набагато менше. Але, все таки, проблема далека від абсолютного вирішення.
Президент України Віктор Янукович наголошує на необхідності удосконалення в нашій державі роботи з усиновлення. На всеукраїнській нараді з питань захисту прав дитини він підкреслив, що стурбований станом справ із соціальним захистом сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
«Потрібно вдосконалювати роботу, долати стереотипи у такій делікатній сфері як усиновлення, краще інформувати громадян, ефективніше залучати до цієї благородної справи засоби масової інформації», - підкреслив Президент. Він додав: на жаль, в останні два роки кількість дітей, усиновлених громадянами України, постійно зменшується.
«Ми повинні зробити все, щоб кожна дитина, позбавлена батьківської турботи, незалежно від віку і стану здоров'я, була усиновлена громадянами України і залишилася на Батьківщині», - переконаний Глава держави.
За словами Януковича, також потребує перегляду практика соціальної підтримки сім'ї. Йдеться, насамперед, про сім'ї, які виховують дітей-інвалідів, або з інших причин потребують особливої державної підтримки.
На сьогодні вже врегульовані питання отримання такими сім'ями державної грошової допомоги, вказав Президент. «На черзі - посилення психологічної і педагогічної підтримки цих родин», - додав Янукович.
Нагадаємо, згідно з соцопитуванням, оприлюдненим компанією Research & Branding Group, більшість українців (88%) у цілому позитивно ставляться до практики усиновлення дітей-сиріт.
При цьому кожен другий житель України (49%) позитивно ставиться до усиновлення сиріт іноземними громадянами, а майже третина українців (31%) негативно оцінюють практику усиновлення дітей-сиріт іноземцями.
Згідно з результатами опитування, на даний момент особисто могли б зважитися на усиновлення таких дітей 25% українців, а не можуть зважитися на цей крок 60%. При цьому, важко відповісти 15% українців.
Про сирітство в Україні та шляхи вирішення цієї проблеми ForUm запитав у експертів і політиків.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом