Нещодавно православні та греко-католики відзначили свято Покрова Пресвятої Богородиці або, як кажуть в народі, Покрова - головне християнське свято осені. Здавна в Україні свято Покрова вважалося кінцем осені і початком зими. На початок жовтня закінчувалися всі найважливіші роботи на землі, був зібраний урожай, і з'являлася можливість трохи відпочити від виснажливої ​​праці.

З 1999 року 14 жовтня в Україні відзначається як День українського козацтва, оскільки Покрова завжди було найбільшим і значущим святом для козаків. Цього дня на Січі відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що святий Покров охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства.

Свято Покрова днем ​​свого заснування вибрала і Українська Повстанська Армія (УПА). Усі роки Незалежності в Україні ветерани та прихильники УПА відзначають в цей день своє свято. Цього року день створення Української Повстанської Армії також відзначили мітингом у столичному Парку Шевченка та урочистим маршем центральними вулицями Києва.

Цього дня склалася ще одна традиція - ліві висловлюють своє невдоволення діями націоналістів, і охороняють пам'ятник вождю пролетаріату від бажаючих скинути Леніна з постаменту. Нинішнє 14 жовтня не стало винятком: ще вранці 14 жовтня біля пам'ятника Леніну зібралися комуністи, переважно пенсіонери. Їх спокій охороняли патрулі міліції в бронежилетах. Наспівуючи слова пісні «Десятий наш десантний батальйон», учасники мітингу розмахували транспарантами з гаслами: «Фашизм не пройде!», «Зупинимо сучасних фашистів!», «Поріддя Іуді - український націоналізм».

Порядок на центральних вулицях столиці цього дня забезпечували понад дві тисячі міліціонерів. Ясна річ, що якби не вони, зіткнень було б не уникнути. Чому на свято Покрова в Україні суперечка правих і лівих стала традицією, і коли для спокою на вулицях не потрібні будуть тисячі правоохоронців, ForUm запитав у експертів і політиків.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

935