Перехід на зимовий час і назад регулярно здійснювався в СРСР і Росії з 1981 року. Більшість країн Європи роблять це й сьогодні. Деякі ж наші сусіди вирішили, що це не зовсім правильно. Так, 9 червня 2011 року президент Росії Дмитро Медведєв підписав указ про скасування зимового часу, чим здобув собі прізвисько «Володар часу». Пізніше, 15 вересня поточного року, Білорусь також відмовилася від переходу на сезонний час.

Усі 20 років у незалежній Україні задаються питанням про доцільність переведення стрілок. Особливо актуальною ця тема стає напередодні переведення.

Але розмови розмовами, а без відповідного рішення парламенту тут ніяк не обійтися.
У квітні минулого року до парламенту був навіть внесений законопроект про скасування переходу із зимового на літній час. Тоді його автор - регіонал Вадим Колесніченко - агітуючи за своє дітище, говорив, що стрес від часового зсуву організм долає кілька тижнів, і деяка економія на освітленні не варта шкоди, що завдається здоров'ю. Але, на жаль, ВРУ цю законоініціативу не підтримала.

Сьогодні ж, коли до чергового сезонного переведення стрілок залишилося трохи більше місяця, про доцільність цієї процедури знову заговорили. Більше того, парламент перейшов від слів до справи і скасував перехід на літній і зимовий час, прийнявши постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України». За це рішення проголосували 266 народних депутатів.

Даною постановою передбачено встановити з 27 березня 2011 року на території України час другого часового поясу з додаванням однієї години. Таким чином, постановою скасовано щорічне переведення годинників на зимовий і літній час.

Чи правильно вчинив парламент України, ставши володарем часу, ForUm поцікавився у політиків і експертів.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2342