Зокрема, він виділив чотири пріоритети для законодавчої і виконавчої влади по боротьбі з антисемітизмом, расовою та релігійною нетерпимістю. «Необхідно якнайшвидше розробити програму щодо впровадження законів у сфері боротьби з антисемітизмом, всіма видами ворожнечі та дискримінації», - заявив Литвин.
У зв'язку з цим він зазначив, що існує гостра проблема непослідовного застосування існуючих законів щодо порушення рівноправності громадян на основі расового, національного, релігійного походження. «У судовому порядку це законодавство застосовувалося в Україні п'ять разів, починаючи з 2011 року. У той час як в маленькій Швеції було складено майже 5800 поліцейських рапортів про скоєння злочинів на грунті ненависті за 2009 рік», - поінформував голова ВРУ.
Литвин також вважає за необхідне розробляти навчальні матеріали на тему Голокосту, расизму, антисемітизму і дискримінації. За його словами, ці теми мають бути інтегровані в шкільну загальноосвітню програму.
Крім того, голова ВРУ виступає за впровадження процедури добровільно примусового перегляду матеріалів про злочини проти людяності для тих, хто пропагує або підтримує людиноненависницьку ідеологію. «Я переконаний, що незайвим буде для тих людей, які проповідують людиноненависницьку ідеологію, влаштовувати перегляди в добровільно примусовому порядку відповідної відеохроніки, а не просто закликати їх бути толерантними», - запропонував спікер.
Також Литвин заявив, що українській владі в боротьбі з ксенофобією необхідно діяти на випередження. «Нам необхідно вчитися ретельніше прогнозувати світ і приймати відповідальні рішення», - резюмував голова ВРУ.
Про те, наскільки серйозна ситуація з проявом різних форм нетерпимості українцями і чи можна відрегулювати ситуацію законодавчо, ForUm запитав у відомих експертів.
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом