![Українська Alma Mater: через терни до зірок або гра в свої ворота?](https://for-ua.com/static/images/previews/47/478635-2.jpg)
«У нас цього року трохи по-іншому виглядає десятка лідерів серед вузів за кількістю поданих до них заяв. Лідирує Національний університет «Львівська політехніка» - понад 26 тис. заяв, далі йде Львівський Національний університет ім. Франка - понад 24 тис. заяв. Наступний - Національний авіаційний університет - майже 24 тис. заяв. Далі - Національний технічний університет «Київська політехніка» - майже 23,5 тис. заяв. За ним - Київський національний університет ім. Шевченка - 22 тис. 629 заяв», - повідомив Табачник.
Глава МОН при цьому звернув увагу на те, що в п'ятірці лідерів - три найбільших технічних навчальних закладів України.
«Разом з тим, у нас є цього року два десятка вищих навчальних закладів, куди не подано протягом вступної кампанії жодної заяви від абітурієнтів. Більше трьох десятків, куди подано від однієї до десяти заяв, і майже 130 вузів, де від 10 до 100 заяв. Причому, не оригіналів документів - просто заяв», - підкреслив міністр освіти.
Він висловив думку, що тим майже 200 вузам, які виявилися «аутсайдерами», потрібно задуматися, що робити далі, і чи потрібні вони. «Можливо, варто негайно шукати шляхи об'єднання з іншими навчальними закладами, до когось приєднуватися, зберігаючи просто можливість тієї частини талановитих викладачів і професорів продовжити роботу», - сказав Табачник.
«В Україні - 856 вузів, але майже у дві сотні практично абітурієнт не пішов. Та через кілька днів буде інший, ще більш вражаючий моніторинг. Ми зараз говоримо лише про кількість заяв. Але кількість заяв і кількість оригіналів документів дуже істотно відрізнятиметься», - зазначив він.
Міністр також заявив, що хоче оприлюднити за підсумками вступної кампанії перелік так званих «аутсайдерів у квадраті», щоб громадськість знала заздалегідь, що відбувається, і була ще краще інформованою.
Разом з тим, згідно з оприлюдненим днями Шанхайським рейтингом 500 кращих університетів за 2011 рік, до престижного списку, незважаючи на раніше дану Президентом Януковичем обіцянку, не потрапив жоден український вуз.
Перше місце в списку зайняв Гарвард. До першої п'ятірки потрапили ще три американські університети. Так, на другому місці - Стенфордський університет, на третьому - Массачусетський технологічний інститут. Каліфорнійський університет, який був у 2010 році другим, опустився на четверте місце. Британський Кембридж, як і рік тому, залишився на п'ятому місці. Московський державний університет також потрапив до цього рейтингу, хоча посів лише 77 місце, а Санкт-Петербурзький державний університет опинився в четвертій сотні, по сусідству з польськими University of Warsaw і Jagiellonian University.
Отже, що це? Початок природного відбору «за Дарвіном» чи змальована об'єктивно нездатність до здорової конкуренції української освіти?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом