Відповідно до недавньої заяви міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника, цього року 20 вищих навчальних закладів не отримали жодної заяви від абітурієнтів, які бажають вступити до них на навчання. Міністр зазначив, що за результатами першого етапу вступної кампанії 2011 року - тобто подачі заяв на вступ до вузу - визначилися вузи-лідери і вузи-аутсайдери. Глава МОН вважає, що подача заяв стала своєрідним всенародним рейтингом довіри до навчальних закладів.

«У нас цього року трохи по-іншому виглядає десятка лідерів серед вузів за кількістю поданих до них заяв. Лідирує Національний університет «Львівська політехніка» - понад 26 тис. заяв, далі йде Львівський Національний університет ім. Франка - понад 24 тис. заяв. Наступний - Національний авіаційний університет - майже 24 тис. заяв. Далі - Національний технічний університет «Київська політехніка» - майже 23,5 тис. заяв. За ним - Київський національний університет ім. Шевченка - 22 тис. 629 заяв», - повідомив Табачник.

Глава МОН при цьому звернув увагу на те, що в п'ятірці лідерів - три найбільших технічних навчальних закладів України.

«Разом з тим, у нас є цього року два десятка вищих навчальних закладів, куди не подано протягом вступної кампанії жодної заяви від абітурієнтів. Більше трьох десятків, куди подано від однієї до десяти заяв, і майже 130 вузів, де від 10 до 100 заяв. Причому, не оригіналів документів - просто заяв», - підкреслив міністр освіти.

Він висловив думку, що тим майже 200 вузам, які виявилися «аутсайдерами», потрібно задуматися, що робити далі, і чи потрібні вони. «Можливо, варто негайно шукати шляхи об'єднання з іншими навчальними закладами, до когось приєднуватися, зберігаючи просто можливість тієї частини талановитих викладачів і професорів продовжити роботу», - сказав Табачник.

«В Україні - 856 вузів, але майже у дві сотні практично абітурієнт не пішов. Та через кілька днів буде інший, ще більш вражаючий моніторинг. Ми зараз говоримо лише про кількість заяв. Але кількість заяв і кількість оригіналів документів дуже істотно відрізнятиметься», - зазначив він.
Міністр також заявив, що хоче оприлюднити за підсумками вступної кампанії перелік так званих «аутсайдерів у квадраті», щоб громадськість знала заздалегідь, що відбувається, і була ще краще інформованою.

Разом з тим, згідно з оприлюдненим днями Шанхайським рейтингом 500 кращих університетів за 2011 рік, до престижного списку, незважаючи на раніше дану Президентом Януковичем обіцянку, не потрапив жоден український вуз.

Перше місце в списку зайняв Гарвард. До першої п'ятірки потрапили ще три американські університети. Так, на другому місці - Стенфордський університет, на третьому - Массачусетський технологічний інститут. Каліфорнійський університет, який був у 2010 році другим, опустився на четверте місце. Британський Кембридж, як і рік тому, залишився на п'ятому місці. Московський державний університет також потрапив до цього рейтингу, хоча посів лише 77 місце, а Санкт-Петербурзький державний університет опинився в четвертій сотні, по сусідству з польськими University of Warsaw і Jagiellonian University.

Отже, що це? Початок природного відбору «за Дарвіном» чи змальована об'єктивно нездатність до здорової конкуренції української освіти?


Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1729