Увечері 1 травня президент США Барак Обама оголосив, що під час американської спецоперації на півночі Пакистану в перестрілці вбито лідера «Аль-Каїди» Усама бен Ладена.
«Ми можемо сказати, що справедливість восторжествувала», - заявив Обама.
За словами президента США, бен Ладена було вбито пострілом у голову і його тіло знаходиться в американських військових.
Новину про знищення Усама бен Ладена вітали провідні країни світу. На думку їхніх лідерів, знищення «терориста номер один» є вирішальним ударом по угрупуванню «Аль-Каїда» і значним прогресом у боротьбі з міжнародним тероризмом.
Прокоментував це і Президент України Віктор Янукович. «Ця подія є важливою для всіх країн, які хочуть жити в світі без тероризму», - підкреслив Янукович.
У свою чергу, глава ЦРУ Леон Панетта заявив, що «Аль-Каїда» «майже напевно» спробує помститися за знищення бен Ладена.
«Хоча бен Ладен мертвий, «Аль-Каїда» не померла. Терористи майже напевно спробують помститися за нього, і ми повинні залишатися і залишимося пильними і рішучими», - сказав Панетта.
Держдепартамент США також попередив співгромадян про «підвищену можливість» насильства відносно американців у зв'язку зі знищенням Усама бен Ладена.
У поширеному повідомленні наголошується, що йдеться про «весь світ». «У зв'язку з невизначеністю і непостійністю нинішньої ситуації, громадянам США, що знаходяться в регіонах, де недавні події можуть стати причиною антиамериканського насильства, строго рекомендується обмежити виходи з будинків і готелів й уникати масових зборів і демонстрацій», - говориться в документі, який діятиме до 1 серпня 2011 року.
Представник властей Палестинської автономії Гассан Хатіб назвав повідомлення про загибель бен Ладена «хорошою новиною» для прибічників світу в різних країнах.
У той же час Ісмаїл Ханія - глава уряду, створеного палестинським угрупуванням ХАМАС в секторі Газа, - засудив убивство бен Ладена, звинувативши США в тому, що вони «продовжують проливати кров мусульман».
Уряд Ірану заявив, що після загибелі лідера «Аль-Каїди» більше немає виправдання військовій присутності США і їхніх союзників на Близькому Сході, яке, за словами іранського представника, нарощувалося «під приводом боротьби з тероризмом».
Нагадаємо, починаючи з 2001 року (після вибуху будівель Всесвітнього торговельного центру 11 вересня) спецслужби США надали Усама бен Ладену статус «терориста номер один», заморозили його банківські рахунки і пообіцяли видати п'ять мільйонів доларів у винагороду за інформацію, яка допоможе його арешту.
Під час подій 2001 року Усама бен Ладен знаходився в Афганістані і вважався гостем руху «Талібан».
Незадовго до президентських виборів у 2004 році в США в черговому відеозверненні Усама бен Ладен публічно підтвердив участь «Аль-Каїди» в організації терористичних атак 2001 року, а також заявив, що мав до цього пряме відношення.
Після початку військової операції США в Афганістані Усама бен Ладен переховувався. Тодішній президент США Джордж Буш заявив, що бен Ладена буде схоплено «живим чи мертвим».
Стане усунення символу «Аль-Каїди» переломним моментом у боротьбі з глобальним тероризмом чи вдихне нові сили в його прибічників?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом