Президент України Віктор Янукович найближчим часом має намір внести до Верховної Ради законопроект, який передбачає скасування технічного огляду для легкових автомобілів.

Про це, представляючи законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ліквідації надмірного державного регулювання у сфері автомобільних перевезень», заявила радник Президента України, представник у Конституційному Суді Олена Лукаш.

Лукаш зазначила, що головна мета законопроекту - спрощення порядку проведення обов'язкового технічного огляду та контролю технічного стану транспортних засобів; усунення невиправданих витрат власників транспорту на послуги, які не мають стосунку до безпеки дорожнього руху; ліквідація існуючих механізмів, пов'язаних з проведенням техогляду.

Також, за її словами, законопроект конкретизує взаємовідносини між інспектором ДАІ і водієм, встановлює мінімальну кількість документів, які повинен мати водій. «Основною і головною новацією цього законопроекту є скасування проходження державного технічного огляду та скасування талонів щодо проходження такого огляду», - підкреслила вона.

Лукаш пояснила, що техогляд пропонується замінити на обов'язковий технічний контроль транспортних засобів за спрощеною і прозорою процедурою. За її словами, від проходження такого техконтролю звільняються легкові автомобілі всіх типів, марок і моделей, причепи до них, мотоцикли, мопеди, мотоколяски незалежно від терміну експлуатації. У той же час, легкові автомобілі, які використовуються у комерційних цілях, повинні проходити контроль кожні два роки; вантажні автомобілі (з вантажопідйомністю 3,5 т), причепи до них і автомобілі таксі - щорічно; автобуси та спеціалізовані транспортні засоби, які перевозять небезпечні вантажі, - двічі на рік.

За словами Лукаш, проводити технічний контроль зможуть усі госпсуб'єкти, у яких є обладнання, що дозволяє перевіряти технічний стан транспортних засобів.

Також Лукаш повідомила, що проект передбачає замість талона про проходження техогляду, який використовується сьогодні, видавати протокол перевірки технічного стану транспортних засобів, які пройшли обов'язковий технічний контроль. На її думку, такі норми законопроекту звільняють ДАІ від невластивої їй функції і обмежують її повноваження у сфері технічного контролю тільки веденням реєстру суб'єктів проведення технічного контролю і формуванням загальнодержавної бази даних про результати обов'язкового контролю транспортних засобів.

Крім того, Лукаш підкреслила, що законопроект передбачає скасування існуючого сьогодні обов'язку водія, якщо він не є власником транспортного засобу, мати при собі нотаріально завірене доручення на право керування таким автомобілем, а також скасування вимоги для водіїв при здійсненні транспортних перевезень при обов'язковій наявності колійного (маршрутного ) листа та документів на вантаж.

«Пропонується застосувати сучасний світовий підхід до вирішення цього питання. Для управління автомобілем водієві достатньо буде мати при собі водійські права, реєстраційний документ на автомобіль і страховий поліс», - підкреслила Лукаш.

Крім цього, вона повідомила, що законопроектом буде встановлений детальний вичерпний перелік підстав для зупинення співробітниками ДАІ транспортних засобів. При цьому передбачається зобов'язати співробітників ДАІ обов'язково повідомляти водієві про причину зупинки транспортного засобу і суть скоєного правопорушення.

Як писав ForUm, раніше Президент України зажадав негайно переглянути перелік усіх послуг, які надають підрозділи МВС, і зокрема Державтоінспекція. «Про яку соціальну справедливість може йти мова? Що ви зробили для людей, щоб обдирати їх? Вимагаю невідкладно переглянути перелік усіх послуг, які надають підрозділи МВС, і зокрема Державтоінспекція чи їхні госпрозрахункові підприємства, привести їхню вартість до обгрунтованого мінімуму, скасувати зайве», - підкреслив Президент.

Детальний звіт про виконання цього завдання Глава держави очікує отримати від міністра внутрішніх справ та першого віце-прем'єр-міністра через місяць, підкресливши, що «це має бути звіт про завершену роботу і конкретні результати, а не про вжиті заходи».

Чи підуть такі нововведення на користь Україні?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

3470