7 квітня Президент України Віктор Янукович звернувся зі Щорічним посланням до Верховної Ради. Глава держави вклався у 40 хвилин і торкнувся багатьох питань внутрішньої і зовнішньої політики країни. Задавання питань депутатів Президенту не передбачалося.

Зокрема, у своєму посланні Янукович заявив, що незадоволений результатами діяльності влади за перший рік його президентства.

«Даючи загальну оцінку роботі влади за минулий період, чи можу я бути задоволений першими підсумками? Випереджаючи критиків і опонентів, відразу і відверто скажу - ні. Із задумів і планів на 2010 рік ми змогли реалізувати максимум третину», - сказав Янукович.

Причини низької ефективності влади він пояснив тим, що «влада і суспільство були не готові до запропонованих змін».

«Я розумію побоювання людей, що будь-які радикальні зміни можуть погіршити і без того складне їхнє життя, але висновок категоричний: потрібно зламати практику зволікання та інерції, подолати розгубленість політиків і бюрократичний саботаж», - заявив Янукович.

Також Янукович звернув увагу на необхідність посилення боротьби з корупцією, поліпшення інвестиційного клімату, важливість ринку землі для відродження України.

Однак Президент промовчав щодо проблем культури і російської мови в Україні.

Крім того, Янукович не виключає можливості винесення змін до Конституції на всеукраїнський референдум.

Також Президент запропонував запровадити змішану систему на виборах до Верховної Ради та підвищити прохідний бар'єр для партій і блоків.

Що стосується зовнішньої політики, то Президент заявив про європейський вектор розвитку України, про угоду щодо асоціації, яка включає створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом, але потім висловився за Митний союз з РФ, Білоруссю і Казахстаном за схемою «три плюс один».

Також Глава держави зробив акцент на позаблоковому статусі України. «Політика позаблоковості - наріжний камінь української зовнішньої доктрини та безпеки, без участі у військових союзах», - заявив Янукович.

ForUm поцікавився у політиків та експертів, як вони ставляться до послання Президента, чи можна назвати його планом дій на майбутнє, чи воно носить лише декларативний характер, і яке питання вони б поставили Президенту, якби була така можливість.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1230