![Російсько-українське горе: як море ділитимемо?!](https://for-ua.com/static/images/previews/45/454090-2.jpg)
Питання делімітації морських просторів між Україною і Росією стоїть на порядку денному вже який рік. Так, за словами прес-секретаря Міністерства закордонних справ (МЗС) України Олександра Дикусарова, на початку березня в Києві пройде черговий раунд переговорів офіційних делегацій з України і Російської Федерації щодо цієї проблеми.
Він також підкреслив, що МЗС України «не коментує чутки», поширені раніше засобами масової інформації відносно «здачі позицій МЗС на користь Росії» щодо делімітації. «Ми працюємо над тим, щоб дотримувати наші національні інтереси і доводити свою точку зору, і ми її відстоюватимемо», - сказав Дикусаров. Відповідаючи ж на уточнююче запитання з приводу того, чи змінила Україна свою позицію з питання делімітації морського кордону з Росією, Дикусаров сказав: «Ні».
Проте, раніше «Дзеркало тижня. Україна» писало, що Україна готова піти на поступки Росії у питанні розмежування Керченської протоки. У матеріалі говорилося, що «відмовляючись від принципу спільних вод, Київ у той же час нібито готовий прислухатися до пропозицій росіян і лояльніше підійти до розмежування Керченської протоки, Азовського і Чорного морів, змістивши лінію кордону в нашу сторону, а також надати для російських кораблів гарантії свободи судноплавства по каналу».
«Українська дипломатія вже зробила низку поступок росіянам з питання делімітації Азовського моря. Так, дискутуючи про методику розмежування Азова, росіяни фактично добилися від Києва відмови від методу серединної лінії. Адже це було зафіксовано ще у травні 2008 року в протоколі чергового раунду переговорів. Але для росіян метод серединної лінії не вигідний, оскільки при такому розмежуванні Азовського моря співвідношення російської частини акваторії до української складе 40 до 60. Росіяни хочуть, щоб лінія змістилася у бік України, щоб співвідношення було 50 на 50. І ось вже наша делегація відмовилася враховувати при розмежуванні Азова українську затоку Сиваш, зате взяла до уваги російську Таганрозьку затоку. Адже українська частка багата не лише рибою: у ній знаходяться перспективні нафтогазові родовища», - наголошується в статті.
Так що ж буде з кордонами? Віддамо Росії все?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом