В українській ветеринарії розгорається найбільший скандал. Згідно з постановою КМУ №4 від 5 січня 2011 року, до групи препаратів «психотропних засобів» віднесено кетамін, який входить до складу препаратів, що використовуються у ветеринарії для проведення загальної анестезії тварин і є єдиним офіційно дозволеним для ветмедицини в Україні знеболюючим.
На даний момент використовувати кетамін можна тільки за наявності спеціальної ліцензії, якої немає у більшості ветеринарних клінік країни. У свою чергу , ветеринари зазначають: речовини-замінники коштують дорожче і не знеболюють, а просто роблять тварину нерухомою.
Зоозахисні організації вже пікетували будівлю КМДА. «За цей час ми відмовили більш ніж 50 власникам тварин, - розповідає представник однієї із ветклініки Юлія Ковальчук. - Частково у планових операціях (стерилізації, обрізання вух-хвостів і т. д), що не смертельно, але у 60% випадків ми не могли рятувати тварин в екстрених ситуаціях. Так, люди плакали, але ми не хочемо у в'язницю».
Однак до протестувальників ніхто не вийшов.
Обійти закон навіть в ім'я благої мети не можна . В Одесі, наприклад, по клініках відразу стали ходити контролери, щоб лікарі не застосовували заборонений кетамін. Точніше, використовувати його можна, але лише отримавши спеціальну ліцензію.
«А це ой як непросто . Треба бути тільки юрособою, навіть ветеринарам-ППшникам не довіряють, - розповідає Ася Серпінська. - А ще – мати окреме приміщення з сейфом і гратами на вікнах і т. п. Зрештою ліцензії отримають, але до того часу скільки тварин, які щодня потрапляють під колеса, загине, скільки народиться нікому не потрібних цуценят!»
На форумах уже багато історій про те, як українці возять собак і кішок на планові операції за кордон, до тієї ж Росії, де кетамін також заборонили, але зате дозволили інший знеболюючий препарат нового покоління.
З 14 лютого ветеринарні лікарі оголосили всеукраїнський страйк через заборону використання кетаміну: на період страйку всі ветеринарні клініки Україн и відмовляться від проведення оперативних втручань на тваринах.
Як повідомили в Асоціації ветеринарної медицини України, страйк триватиме до 21 лютого. Таким чином, ветеринари хочуть звернути увагу громадськості на ситуацію. Разом з тим ветеринарні лікарі продовжують збір підписів під петицією «Операції для тварин – без болю і страждань!», яку мають намір відправити до Кабінету міністрів України.
Кому знадобилося прирікати тварин на муки? Чи дослухається Кабмін до захисників безсловесних тварин?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом