Днями президент РФ Дмитро Медведєв оголосив про скасування у Росії переходу на зимовий і літній час.
За словами глави держави, росіяни не переводитимуть стрілки годинника на годину назад вже з осені 2011 року.
Як заявив Медведєв, пояснюючи своє рішення, скасування переходу на зимовий і літній час буде корисним. За його словами, необхідність адаптуватися до переведення стрілок годинника пов'язана зі стресом та захворюваннями.
Українське Міністерство охорони здоров'я вже заявило, що проведе аналіз можливого скасування в Україні переходу на літній і зимовий час. Про це заявив журналістам міністр охорони здоров'я Ілля Ємець.
«Якщо говорити про літній час, я підкреслюю, хочу зробити аналіз за деякими епідеміями зимового часу, а потім уже робити пропозиції щодо літнього часу», - сказав міністр.
Він зазначив, що скасування переходу на зимовий час можливе тільки після такого аналізу.
Тим часом депутат Верховної Ради від фракції Блоку «Наша Україна - Народна Самооборона», секретар парламентського комітету з питань охорони здоров'я Лілія Григорович вважає, що перехід на зимовий і літній час негативно позначається на здоров'ї населення.
«Щоразу наукова громадськість говорила, що перехід на зимовий час, безумовно, позначається на організмі людини, на її біоритмах. Тому з точки зору медичної зміна часу літнього та зимового, безумовно, впливає, причому не позитивно, а негативно», - сказала вона.
При цьому Григорович підкреслила, що доцільність переходу на зимовий і літній час необхідно оцінювати з наукової точки зору, а не з політичної.
То чи потрібно Україні йти слідами Росії і скасовувати переведення стрілок годинника?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом