Питання, що робити з розбурханими депутатами Верховної Ради, які так і норовлять побитися, переймає громадськість після кожного великого конфлікту під скляним куполом. Серед ідей щодо приборкання парламентаріїв була і думка ввести у зал приставів. Однак голова Верховної Ради Володимир Литвин поки лише висловив надію на те, що у 2011 році депутати парламенту не битимуться між собою у сесійній залі.
«Для мене важливим є не допустити спалахів протистояння у 2011 році у Верховній Раді. Я сподіваюся, що всі вже навчені попередніми уроками і що повторень подій 2010 року не буде», - сказав Литвин.
Спікер попередив колег по парламенту, що рано чи пізно їм доведеться нести відповідальність за заворушення у Раді.
«І я думаю, що немає людей, які б хотіли, щоб їх призначили винними з відповідним покаранням», - додав він.
При цьому Литвин виключив можливість запровадження інституту приставів, які б стежили за дотриманням порядку у Раді. «Не буде приставів... А хто буде платити заробітну плату наглядачам за народними депутатами? Це по-перше. А по-друге, а скільки їх повинно бути?», - зазначив він.
Спікер вважає, що запровадження такого інституту не зможе забезпечити дотримання порядку, оскільки депутати мають недоторканність і представники силових структур не можуть перешкодити їхній діяльності.
Нагадаємо, 27 квітня 2010 року під час розгляду Радою ратифікації угоди щодо продовження перебування на території України Чорноморського флоту Росії до 2042 року сталася бійка між депутатами із фракцій Блоку «Наша Україна-Народна Самооборона» і Блоку Юлії Тимошенко, з одного боку, та фракції Партії регіонів - з іншого.
Протистояння супроводжувалося використанням димових шашок та киданням яєць.
У результаті травми отримали кілька депутатів, а один із них, Олесь Доній (НУНС), кілька тижнів провів на лікарняному зі струсом мозку.
16 грудня депутати із БЮТ-«Батьківщини» цілий день блокували трибуну і президію Ради з вимогою припинити політичні репресії проти колишніх чиновників і в першу чергу проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Приблизно о 19:30 депутати від ПР прорвалися до президії парламенту, розблокувавши її і трибуну.
У результаті бійки , що спалахнула, шестеро депутатів від БЮТ – Володимир Бондаренко, Михайло Волинець, Юрій Гнаткевич, Євген Суслов, Василь Кравчук та Микола Петрук – були доставлені до лікарні.
Так що ж робити з Радою , яка буянить? І чи не пора все-таки країні витратитися на приставів?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом