Кабінет Міністрів України днями схвалив проект державного бюджету на 2011 рік і в п'ятницю, 10 грудня, подасть його до Верховної Ради. Про це повідомив міністр фінансів України Федір Ярошенко на брифінгу.

При цьому він підкреслив, що до п'ятниці документ буде доопрацьований, зокрема, будуть відкориговані витратні статті.

«Кабінет Міністрів прийняв рішення схвалити проект бюджету. Рішення прийнято одностайно. Є доручення прем'єр-міністра і членів уряду доопрацювати цей проект закону. У нас залишається сьогодні і завтра... І у п'ятницю, 10 числа, проект закону про держбюджет на 2011 рік буде поданий у Верховну Раду», - сказав Ярошенко.

За словами міністра, бюджет розрахований, виходячи із таких прогнозних макропоказників: номінальний ВВП - 1253 млрд. грн., зростання ВВП - 4,5%, рівень інфляції - 8,9%, індекс цін виробників промпродукції - 11,3%, фонд оплати праці - 398 млрд. грн., курс національної валюти - 7,95 грн/дол .

Прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що, згідно з проектом держбюджету на 2011 рік, за підсумками наступного року очікується інфляція на рівні 8,9%, дефіцит бюджету - до 3%.

Керівник групи радників голови Національного банку України Валерій Литвицький вважає реалістичними урядовий прогноз щодо інфляції (8,9% за підсумками 2011 року) і курсу національної валюти (розрахунковий курс - 7,95 грн/дол.) на наступний рік.

Водночас він зауважив, що реалістичність цих прогнозів уряду залежатиме від проведеної ним політики у частині утримання дефіциту держбюджету на рівні менше 3% ВВП, досягнення домовленостей про ціни на імпортний газ на наступний рік, грамотної тарифної та акцизної політики, збереження існуючого рівня взаємодії уряду і НБУ та у цілому створення умов для забезпечення стабільного економічного зростання.

Крім того, на думку Литвицького, важливим фактором, який впливає на динаміку основних макропоказників, буде співпраця України з Міжнародним валютним фондом.

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин називає останньою датою прийняття державного бюджету на наступний рік 24 грудня поточного року. За його словами, за два тижні пленарної роботи, які будуть у Верховної Ради до кінця року, головне - визначитися з дохідною і видатковою частинами бюджету, рівнем інфляції, дефіцитом бюджету.

Чи правильно спрогнозував Кабмін бюджетні показники? Чи реалістичним виглядає бюджет на наступний рік?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

923