У найближчі дні у різних країнах світу поминатимуть жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У Києві 27 листопада відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання та акція «Запали свічку», під час якої вже не перший рік у пам'ять про померлих від Голоду українці запалюють свічки у своїх вікнах.

Основні заходи акції «Запали свічку» та «Голодомор-геноцид: пам'ятаємо» пройдуть біля Меморіалу пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років у столиці о 16:00.

Крім того, солідарність з українським горем висловлять австралійці, вірмени, канадці, португальці, серби, американці, французи, хорвати та інші. У багатьох країнах у вихідні будуть проведені панахиди та запалені свічки у пам'ять про тих, хто загинув страшною голодною смертю.

Нагадаємо, у 1998 році Президент Леонід Кучма заснував День пам'яті жертв голодоморів, який відзначається щорічно у четверту суботу листопада.

Президент Віктор Янукович не так давно підкреслив, що Україна завжди буде засуджувати сталінський режим, який скоїв злочин Голодомору.

«Голодомор - це жахливий випадок в історії українського народу, в історії сусідніх народів: Білорусі, Росії та Казахстану. Це дійсно був, той злочин, цілеспрямований проти власного народу», - сказав Янукович.

За його словами, «люди, які загинули під час Голодомору, величезна кількість людей, це були наші предки». «Це люди, яких втратила країна, яких втратили сім'ї, і ця пам'ять для сучасного суспільства є святою. Ми завжди будемо засуджувати той режим сталінський, який у ті роки скоїв цей злочин», - сказав Янукович.

Нагадаємо, у квітні Президент України Віктор Янукович на сесії ПАРЄ у Страсбурзі заявив, що вважає несправедливим називати Голодомор 1930-х років геноцидом українського народу.

«Визнавати голодомор як факт геноциду до того чи іншого народу, ми вважаємо, це буде неправильно, це буде несправедливо. Це була спільна трагедія народів, які колись входили в єдиний Радянський Союз», - сказав він.

Як повідомляв ForUm, починаючи з 25 лютого нинішнього року, офіційне Інтернет-представництво Глави держави president.gov.ua почало змінювати свій вигляд. Із сайту зник розділ про Голодомор.

16 березня заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман заявила, що банери про Голодомор не повернуться на сайт українського Президента.

20 вересня на сайті Президента України Віктора Януковича з'явилася інформація про історію Голодомору 1932-33 років в Україні та про заходи, які будуть проводитися в країні до дня 75-их роковин Голодомору.

Чи добре українці засвоїли той страшний урок? Чи достатньо уваги приділяє Голодомору 1932-1933 років нинішня влада?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2241