Європарламент відклав розгляд резолюції щодо України на наступну сесію, яка повинна відбутися 10-11 листопада в Брюсселі.

За таку пропозицію під час голосування на сесії в Страсбурзі висловилися 317 депутатів, проти - 270.

З пропозицією відкласти голосування виступив депутат Ханнес Свобода (прогресивний альянс соціалістів і демократів, Австрія). Його пропозицію також підтримав лідер європейських консерваторів Міхал Томаш Камінськи.

«Це буде мудро з нашої сторони відкласти голосування на наступну сесію», - сказав депутат.

Нагадаємо, шість груп Європарламенту запропонували свої проекти резолюції, після чого 4 групи змогли домовитися про компромісний варіант документа.

20 жовтня в Європарламенті відбулися дебати щодо ситуації в Україні.

Зокрема, європейський комісар з питань розширення і Європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що Єврокомісія відмічає позитивний розвиток України, але висловлює стурбованість повідомленнями про погіршення основних фундаментальних свобод і демократичних принципів в Україні. Кажуть, що в Європарламенті відкладення українського питання добилися українські дипломати і європейські соціал-демократи (СД) - партнери Партії регіонів, яким протистояла Європейська народна партія (ЄНП) - партнер «Батьківщини».

Напередодні більшість фракцій ЄП зареєстрували компромісний проект документа з досить критичними оцінками ситуації в країні, і лише група СД вимагала від ЄП відкласти його затвердження. Проте за ніч ситуація змінилася. «До нас приїхала команда українських дипломатів, які наполегливо лобіювали ідею, що перед місцевими виборами затвердження даної резолюції неприпустиме», - розповів співрозмовник «Ъ» у Страсбурзі.

В українську делегацію, що проводила бесіди з європейськими депутатами, увійшли Павло Климкін (заступник глави МЗС), Костянтин Єлісєєв (представник України при ЄС) і Микола Точицький (представник України при Раді Європи). Українських лобістів підтримували депутати СД, які пояснювали, що до наступної сесії ЄП володітиме повнішою інформацією. «Ми зможемо зустрітися з міністром закордонних справ України, у нас будуть результати місії наших спостерігачів на місцевих виборах», - переконував колег з трибуни парламенту австрієць Ханнес Свобода (група СД).

Представники ЄНП навпаки, вимагали негайного ухвалення резолюції. «Давайте об'єднаємо зусилля в ім'я демократії! - переконував колег Міхаель Гахлер (ЄНП, Німеччина). - Ми повинні висловитися саме зараз, перед виборами. Адже у нас достатньо доказів масових випадків недопущення партій до участі!»

Пізніше питання поставили на голосування. Пропозиція відкласти розгляд документа на 10-11 листопада була підтримана з мінімальною перевагою - «за» висловилися 317 з 606 присутніх на засіданні. Київ відразу ж підтримав позицію ЄП. «Ми вважаємо рішення Європарламенту дуже мудрим, адже оцінки Україні потрібно ставити не до, а після іспиту (виборів. - ред)»,- заявив на брифінгу керівник департаменту Євросоюзу українського МЗС Василь Філіпчук.

Слід зазначити, що рішення ЄП здивувало навіть дипломатів, що брали участь у переговорах.

Яку ж резолюція прийме ЄС щодо України і чим це нам загрожує?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

980