Кабінет міністрів України має намір запропонувати Верховній Раді внести зміни до статті 7 закону України «Про трубопровідний транспорт», яка забороняє реорганізацію та приватизацію української газотранспортної системи (ГТС).
Стаття 7 закону України «Про трубопровідний транспорт» забороняє реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і приватизацію державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту.
Закон також забороняє відчуження основних фондів державних підприємств магістрального трубопровідного транспорту, їх передання з балансу на баланс, у концесію, оренду, лізинг, заставу, управління, а також передання до статутного капіталу інших юридичних осіб.
Нагадаємо, навесні 2010 року керівництво Росії запропонувало об'єднати «Газпром» з НАК «Нафтогаз Україна». Як перший крок такої угоди було запропоновано створити на паритетних умовах спільне підприємство, до якого з українського боку ввійшли б видобувні та транспортні активи, а з боку «Газпрому» - родовища аналогічної вартості.
Україна і Росія на початку вересня обговорили перелік компаній, які могли б провести оцінку газотранспортної системи України та російських газових родовищ, які можуть бути внесені у майбутнє спільне підприємство.
«Газпром» уже представив українським партнерам перелік родовищ, які можуть бути внесені до СП. Це можуть бути як родовища Західного Сибіру, так і півдня Росії.
Пізніше прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна готова розглядати будь-які проекти з модернізації своєї газотранспортної системи за умови, що ГТС залишиться у її власності.
Пропускна спроможність газотранспортної системи України на вході становить 288 млрд куб. м, на виході - 178,5 млрд куб. м, у тому числі до країн Європи - 142,5 млрд куб. м.
Так чи готовий Микола Азаров «здати» українську трубу? І як це позначиться на нашій економіці?
Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом