У суботу пізно ввечері Верховна Рада все ж таки змогла прийняти закон «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів» N6601. «За» проголосували 259 народних депутатів.

При розгляді поправок до законопроекту (всього до документа подано 1 тис. 351 поправку) спочатку у залі було приблизно 50 членів коаліції і 4 опозиційних депутати із НУ-НС – Олександр Черноволенко, Юрій Ключковський, Микола Катеринчук і Олесь Доній. Коли Рада подолала тисячу поправок до проекту закону про місцеві вибори, у залі було майже 50 членів коаліції і 2 опозиціонери - нунсівці Олександр Черноволенко і Юрій Ключковський.

Депутати від опозиції Юрій Кармазін і Микола Катеринчук відмовилися від подальшого розгляду своїх поправок і покинули сесійний зал.

При розгляді документа у другому читанні депутати не підтримали поправку, якою пропонувалося дозволити самовисування на посаду мера. У силі залишилася редакція першого читання, згідно з якою кандидата на посаду мера може висувати тільки політична партія.

Також парламент не підтримав поправку, яка передбачала, що у виборах можуть брати участь не тільки ті місцеві організації політичних партій, які зареєстровані за рік до виборів, а й інші місцеві організації, зареєстровані у встановленому законом порядку.

Такі пропозиції, внесені регіоналом Олександром Єфремовим були враховані комітетом. Проте перший віце-спікер Адам Мартинюк озвучив вимогу поставити їх на переголосування. Одна із них набрала 7, а інша 14 голосів при 226 необхідних. Коментуючи голосування за поправкою щодо термінів реєстрації місцевих партійних організацій, лідер групи «За Україну!» В’ячеслав Кириленко зазначив, що таким чином комуністи, Партія регіонів і Блок Литвина «у змові» відсікають від участі у виборах партії-конкуренти.

У той же час депутати відмовилися від ідеї вносити грошову заставу. При обговоренні документа у другому читанні була вилучена ст.43 («грошова застава»). «За» проголосували 248 народних депутатів.

Також, згідно з ухваленим депутатами рішенням, 31 жовтня 2010 року вибори проводяться в усі місцеві органи влади, крім виборів Київського міського голови, виборів у Київську облраду і виборів у Тернопільську облраду. За таку пропозицію проголосували 256 народних депутатів.

Цей закон критикували до його ухвалення багато експертів і політиків, які наполягають на тому, що він недемократичний, оскільки обмежує участь нових партій у виборах. Проте коаліцію це не збентежило. Наскільки ж хороший новий закон для України?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

1696