У перший день літа в багатьох країнах відзначається Міжнародний день дітей (International Children's Day). Це свято українцям знайоме як Міжнародний день захисту дітей.

Цей день – не тільки веселе свято з подарунками і повітряними кульками, яке ми влаштовуємо, щоб потішити наших улюблених малюків, але і привід нагадати суспільству про необхідність дотримання і поваги прав дитини.

У Міжнародного дня захисту дітей своя історія. Це одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалене у 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, у Женеві. За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань-у цзе (Фестиваль човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. День співпав і з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.

Після Другої світової війни на конгресі жінок у Парижі, прозвучала клятва «невпинно боротися за забезпечення міцного миру як єдиної гарантії щастя дітей». Пізніше, у листопаді 1949 р., на черговій сесії федерації був запроваджений Міжнародний День захисту дітей, який відзначається з тих пір щороку.

Перший День захисту дітей був проведений у 1950 році. Цей день - нагадування суспільству про необхідність дотримання і поваги прав дитини, як необхідної умови для формування гуманного, справедливого і благополучного суспільства.

У Міжнародного дня дітей є прапор. На зеленому фоні, що символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість, навколо знаку Землі розміщені стилізовані фігурки — червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений у центрі, — це символ нашого спільного дому.

Для допомоги дітям ООН створила спеціальний фонд, який веде обширну роботу по всіх аспектах дитячого здоров'я, – від передпологового періоду аж до юності. Дитячий фонд підтримує дітей, які втратили батьків через ВІЛ/СНІД і стежить за тим, щоб вони отримували такий же відхід, як і їхні ровесники. Він також допомагає забезпечити гідне життя жінкам і дітям, хворим на СНІД.

Звісно, кожному з нас хотілося б бачити наших дітей, внуків, правнуків здоровими і щасливими. І в наших силах зробити їх такими, подарувавши турботу і любов.

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2008