Президент України Віктор Янукович прогнозує підписання угоди про безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом до кінця цього року.

«Нам необхідно технологічно і методологично готуватися до запровадження безвізового режиму з Європейським Союзом, угоду про який ми могли б підписати до кінця цього року», - сказав він.

При цьому Президент зазначив, що у червні Верховна Рада України повинна прийняти необхідні закони, які могли б сприяти запровадженню безвізового режиму між Україною і Європейським Союзом, а також створенню зони вільної торгівлі з ЄС.

Звертаючись до прикордонників, Президент України підкреслив необхідність повної автоматизації усіх пунктів пропуску.

Він також запевнив, що держава знайде кошти на продовження технічного облаштування кордонів.

«Нам необхідно добитися повної автоматизації системи пропускних операцій і підвищити рівень взаємодії з прикордонними відомствами суміжних країн. Ми знайдемо кошти на продовження технічного облаштування кордонів відповідно до міжнародних вимог», - сказав він.

Раніше Європейський Союз пообіцяв не виставляти Україні додаткових вимог для скасування віз, окрім тих, які будуть у Плані дій .

Про це повідомив українських журналістів заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв після завершення зустрічі старших посадових осіб у рамках безвізового діалогу Україна-ЄС.

«Сьогодні ми чітко отримали запевнення, і це ми прописали у нашій сьогоднішній доповіді, що План дій і є тим документом, який дозволить нам отримати перспективу безвізового режиму, тобто інших нових документів, нових додаткових планів дій, додаткових передумов вже не буде», - сказав він.

Єлісєєв зауважив, що Планом дій передбачатиметься, зокрема, ратифікація низки конвенцій ООН і Ради Європи, створення єдиного міграційного органу, схвалення концепції державної міграційної політики, створення державного електронного демографічного реєстру, впровадження біометричних паспортів.

Заступник міністра також зазначив, що після схвалення цього документа запровадження Євросоюзом безвізового режиму фактично залежатиме від України.

Тим часом, у Європейському Союзі поки немає позиції щодо того, хто раніше має отримати безвізовий режим: Росія чи країни «Східного партнерства». Про це повідомило джерело у Єврокомісії.

«На сьогодні частина країн-членів ЄС вважає, що спочатку безвізовий режим має бути наданий країнам «Східного партнерства», інша частина – Росії», - сказав співбесідник «УНІАН».

Разом з тим, за словами представника Єврокомісії, механізм співпраці у сфері лібералізації візового режиму з країнами-учасницями «Східного партнерства» і Росією буде різним. Зокрема, з Росією передбачається розробка конкретних технічних кроків, які мають бути зроблені обома сторонами для підписання угоди щодо уникнення видачі короткострокових віз, тоді як для країн-учасниць «Східного партнерства» передбачена розробка Планів дій, від виконання яких залежатиме рішення ЄС про надання безвізового режиму.

Представник Єврокомісії зауважив, що серед країн-учасниць «Східного партнерства» найдалі просунулася у переговорах щодо лібералізації візового режиму Україна, а слідом за нею – Молдова і Грузія.

Коли ж українці зможуть їздити до Європи без віз? І чи не надмірно оптимістичним є український Президент Віктор Янукович?

Спасибі за Вашу активність, Ваше питання буде розглянуто модераторами найближчим часом

2193